Wielofunkcyjne urządzenie kuchenne jednej ze znanych marek stanowi dla wielu osób, które chcą szybko przyrządzać różne potrawy, obiekt pożądania. Problemem jest cena, ponieważ nie jest to tani sprzęt. Jego wartość to nawet kilka tysięcy złotych. Fakt ten postanowił wykorzystać 19–letni mieszkaniec powiatu wschowskiego.

Na jednym z portali internetowych młody mężczyzna umieścił atrakcyjną cenowo ofertę sprzedaży takiego urządzenia. Nie musiał długo czekać na odzew. Zainteresowanie było duże. Jednej z mieszkanek Głogowa, która chciała nabyć tego typu sprzęt, udało się jeszcze wytargowała spory upust od i tak niskiej ceny produktu. Kobieta umówiła się ze sprzedawcą na osobisty odbiór urządzenia.

19–latek spóźniał się na spotkanie, a kiedy już przybył w umówione miejsce, strasznie się śpieszył. Sprzedaż odbyła się bardzo szybko, a kiedy kupująca chciała sprawdzić co jest w paczce, usłyszała, że nie jest to możliwe, ponieważ otwartego produktu nikt już nie kupi. Transakcja została sfinalizowana i oszust z kwotą ponad 4 tys. zł szybko się oddalił. Gdy głogowianka otworzyła pudełko, jej oczom ukazał się… proszek do prania zamiast urządzenia, za które zapłaciła niemałe pieniądze.

Policjanci zajmujący się sprawą zidentyfikowali i zatrzymali oszusta, którym okazał się 19–letni mieszkaniec powiatu wschowskiego. W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustali, że mężczyzna oszukał jeszcze inne osoby, wyłudzając od nich pieniądze za niedostarczony towar. Podejrzany usłyszał zarzuty dokonania oszustw na łączną kwotę ponad 6,5 tys. zł. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Zdobią i motywują do oszczędzania

Poprzedni artykuł

Współpraca samorządu województwa i samorządów lokalnych – formułą dialogu są Zintegrowane Inwestycje Terytorialne

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like