Trzy barwne zbiorniki na deszczówkę zostały zamontowane przy ulicy Skalników w Polkowicach. Znajdują się na nich, inspirowane twórczością znanych artystów, prace mieszkańców wykonane podczas pleneru malarskiego.

To kolejny element projektu pn. „Zbieramy H2O – na wodzie malowane” realizowanego przez Centrum Kultury w Polkowicach. O tej inicjatywie informowaliśmy w naszym portalu.

Zależało nam przede wszystkim na aktywnej partycypacji mieszkańców – mówi koordynator projektu Dagmara Gawlik. Udało się to dzięki organizacji pleneru malarskiego, do którego zaprosiliśmy rodziny oraz lokalnych artystów. W sumie, zebraliśmy ponad dwadzieścia osób. Dzięki temu może codziennie oglądać obrazy inspirowane twórczością Claude’a Moneta, Jana Stanisławskiego czy Hansa Andreasa Dahla, bez potrzeby wyjazdu do muzeum.

Poza tym, na zbiornikach oraz na plakatach, które zawisły na słupach i w gablotach miejskich, znajdują się infografiki na temat oszczędzania wody w naszych domach. Projekt „Zbieramy H2O – na wodzie malowane” odbył się dzięki dofinansowaniu ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”.

„Spójność i współpraca” – zakończyła się główna część 18. Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast

Poprzedni artykuł

Tanie nie znaczy prawdziwe – oszust wykorzystał łatwowierność

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like