Do niebezpiecznego zdarzenia doszło popołudniem w parku miejskim w Ścinawie. Z niewyjaśnionych przyczyn, starszy mężczyzna wpadł do rzeki, zaplątał się w zarośla i nie był w stanie samodzielnie wydostać się na brzeg. Mężczyznę zauważyły bawiące się w pobliżu dzieci, które powiadomiły dyżurnego lubińskiej komendy.

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast został wysłany patrol dzielnicowych. Funkcjonariusze zastali grupkę dzieci, które wskazały, gdzie znajduje się potrzebująca pomocy osoba. Policjanci zauważyli mężczyznę, który był zanurzony w wodzie, widać było jedynie jego głowę. Dzielnicowi bez chwili wahania weszli do rzeki, wyplątali mężczyznę z zarośli i wyciągnęli go na brzeg, udzielając jak najszybciej pomocy przedmedycznej.

Funkcjonariusze ściągnęli przemoczoną wierzchnią odzież i okryli mężczyznę kocem termicznym, monitorując przy tym jego funkcje życiowe. Poszkodowany wykazywał oznaki znacznego wychłodzenia organizmu. Zmierzona przez wezwanych na miejsce ratowników temperatura ciała wynosiła tylko 30 stopni. 62-latek – mieszkaniec powiatu wołowskiego – został przekazany załodze pogotowia ratunkowego i trafił do szpitala z objawami hipotermii.

Na szczęście całe zdarzenie ma pozytywny finał. Dzieci wykazały się prawidłową i wzorową postawą, dzięki czemu policjanci uratowali mężczyźnie życie.

Poprzez: KPP Lubin

Mecze w świetle jupiterów – stadion w Legnicy po modernizacji oświetlenia – rusza też sztuczne lodowisko

Poprzedni artykuł

Pomogą w pozyskaniu środków unijnych

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: