W emitowanym na żywo w naszym profilu Facebook programie Studio FAKTY, Państwa i naszym gościem był Kamil Wacławczyk – kapitan KS Górnik Polkowice.

Rozmawialiśmy o treningach w dobie pandemii i rozgrywkach 2 ligi. Pojawił się też wątek zagłębiowego, sportowego patriotyzmu.

Oto niektóre wątki rozmowy:

  • Dwa ostatnie mecze Górnika: Zaliczyliśmy falstart. Chcieliśmy wygrać i oddalić się od strefy spadkowej, ale niestety Legionovia trochę nas sprowadziła na ziemię. Liga jest trudna i wyrównana, ostatni zespół może wygrać z pierwszym i wszystkie spotkania są wyrównane. Chcieliśmy wygrać i zmazać plamę z pierwszego meczu, w którym przegraliśmy 0:4, ale czerwona kartka pokrzyżowała plany. Teraz pozostaje wrócić do pracy i zrobić wszystko, żeby wygrać sobotnie spotkanie.
  • Przerwa w rozgrywkach ze względu na koronawirusa: Szkoda, że się zdarzyła, bo mieliśmy dobrą passę po solidnie przepracowanej przerwie zimowej. Wygrywaliśmy mecze i graliśmy dobrze. Żałujemy, że mecze się nie odbywały, ale cóż, żadna drużyna nie trenowała przez ten okres, także teraz musimy wziąć się w garść i wrócić do tego, co było wcześniej.
  • Powrót do treningów po przerwie: Przyjeżdżaliśmy na trening osobno, przed zajęciami dezynfekcja, po zajęciach to samo. W dodatku pracowaliśmy w małych grupach, zachowywaliśmy wymagany odstęp… Trzymaliśmy się wszystkich wytycznych. Tęskniliśmy też za swoim towarzystwem, więc było dobrze się zobaczyć.
  • Jakim trenerem jest Enkeleid Dobi: Na pewno ma duży warsztat, jest bardzo dobrym trenerem i przeprowadza skuteczne treningi, czego efekt było widać przed przerwą. Mam nadzieję, że nadal będziemy powielać jego filozofię i będziemy szli tym tropem. Trener preferuje kombinacyjny i ofensywny styl gry. Czas pokaże czy damy radę dalej kontynuować tę myśl.

Rozmowę, którą prowadził Dariusz Nowakowski można obejrzeć w filmie dostępnym na naszym profilu społecznościowym Facebook.

Program Studio FAKTY jest emitowany na żywo od poniedziałku do piątku – zwyczajowo o godz. 18:00. Pytania do naszych rozmówców można kierować na adres mejlowy: redakcja@miedziowefakty.pl lub podczas transmisji w formie komentarzy.

Czekolada, metamfetamina, ecstasy – zgubne skutki uzależnień

Poprzedni artykuł

Legnicka uczelnia oferuje pasjonujące studia licencjackie i magisterskie – zobacz zaproszenie Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like