Późnym wieczorem na ulicy Obrońców Pokoju w Głogowie doszło do niecodziennego zdarzenia. Kierujący samochodem ciężarowym, zbliżając się do przejścia dla pieszych zatrzymał się i udzielił pierwszeństwa dwóm mężczyznom.

Jeden z mężczyzn, który w trakcie przechodzenia przez pasy stracił równowagę, zarzucił kierowcę ciężarówki nieprawidłowy manewr. Dochodzi do gwałtownej wymiany zdań. Nerwowy pieszy na pasach i jego kolega są nietrzeźwi. W pewnym momencie mężczyzna podchodzi do otwartych drzwi ciężarówki i wieszając się na nich doprowadza do uszkodzenia. Sprawca próbuje uciekać, ale schwytany jest przez kierowcę. Po zatrzymaniu przez policjantów, zostaje umieszczony w izbie wytrzeźwień.

54-letni głogowianin usłyszał zarzuty uszkodzenia drzwi samochodu ciężarowego. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwym przewrócił się na przejściu dla pieszych tuż przed pojazdem ciężarowym, który zatrzymał się przed pasami. Wszczął awanturę z kierowcą tira i uszkodził drzwi w pojeździe. Wartość strat wyceniono na 1 tys. zł. Głogowianin, już po wytrzeźwieniu przyznał się do winy i nie chciał się tłumaczyć swojego zachowania. Postanowił dobrowolnie poddać się karze. Będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 1 tys. zł oraz pokryć szkody jakie wyrządził.

Dzień później głogowscy policjanci zatrzymali chłopca, który podrobił szkolną legitymację.

Jeden z kontrolowanych nastolatków miał przy sobie… dwie legitymacje szkolne. Obydwie z tym samym zdjęciem, ale innymi danymi osobowymi. Nastolatek przyznał się do przerobienia legitymacji swojego brata. Wkleił swoje zdjęcie w legitymację brata i tym sposobem stał się o trzy lata starszy. Tłumaczył, że dopiero miał zamiar posłużyć się takim dokumentem przy zakupie papierosów.

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, że przerabianie czy podrobienie nawet legitymacji szkolnej, naraża go na odpowiedzialność prawną. Brakiem takiej świadomości tłumaczył się legitymowany przez policjantów chłopiec w związku z ich interwencją w sklepie, gdzie doszło do kradzieży. 15-latek usłyszał zarzut popełnienia czynu karalnego. Będzie za to odpowiadał przed sadem dla nieletnich.

Poprzez: KPP Głogów

System gospodarowania odpadami

Poprzedni artykuł

Gaszą, ratują i pomagają – polkowiccy strażacy codziennie w akcji

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: