Głogowscy policjanci zatrzymali kolejnego sklepowego złodzieja, który wpadł na gorącym uczynku kradzieży.

Mężczyzna usiłował uciekać, ale został zatrzymany i obezwładniony przez mundurowych. W torbie chciał wynieść towar o wartości prawie 3 tys. zł. Funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty kradzieży w sklepach w Głogowie o łącznej wartości ponad 9 tys. zł.

Zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży 27-letni głogowianin jest dobrze znany policjantom. Ma na swoim koncie liczne kradzieże w sklepach, za które był już wcześniej karany. Tym razem usiłował ukraść z placówki handlowej narzędzia ogrodnicze: piły łańcuchowe, nożyce oraz pompę do wody. Wszystko o wartości ponad 2,7 tys. zł. W jego mieszkaniu mundurowi odnaleźli kolejne skradzione w tym sklepie urządzenia. Funkcjonariusze ustalają i weryfikują, jaka była skala kradzieży młodego mężczyzny w tym miejscu.

Podejrzany usłyszał zarzuty licznych kradzieży również w innych sklepach na terenie Głogowa, gdzie jego łupem padły przedmioty o wartości ponad 9 tys. zł. Kradł drobne urządzenia, elektronarzędzia, kosmetyki, artykuły chemiczne, alkohol. Z tego przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodów. Decyzją sądu 27-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Grozi mu kara nawet do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Są gotowi nieść nam pomoc w każdej chwili – bez względu na pogodę i porę dnia

Poprzedni artykuł

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” – znamy nominowanych

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like