Na jednym z głogowskich osiedli młody mężczyzna dokonał celowego uszkodzenia samochodu, w którym wyrwał lusterko zewnętrzne i uszkodził na nim powierzchnię lakierniczą pojazdu powodując straty w wysokości 2 tys. zł.

24-letni głogowianin został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Prewencji bezpośrednio po zgłoszonej interwencji. Podczas sprawdzenia pojazdu ujawniono w nim również dokument, który w systemie policyjnym figurował jako utracony. Mężczyzna został przewieziony do głogowskiej komendy celem rozliczenia do sprawy. Na miejscu poddano go badaniu na zawartość alkoholu i narkotyków z wynikiem pozytywnym. 24-latek miał blisko pół promila alkoholu we krwi. Był też pod wpływem amfetaminy i metamfetaminy.

W trakcie weryfikacji jego statusu w rejestrach okazało się, że jest on odpowiedzialny za szereg kradzieży sklepowych i posiadanie narkotyków. 24-latek przyznał się również do kradzieży samochodu, który został odzyskany kilka dni wcześniej. Mężczyzna był już wcześniej skazany za inne kradzieże w sklepach.

Głogowianin działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Głogowie wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności, o czym zdecyduje sąd.

Poprzez: KPP Głogów

Zaprojektuj budżet gminy

Previous article

O solidarności, wolności i wspólnocie – Forum Ekonomiczne 2020 w Karpaczu

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like