PolkowiceVideoTwoje miasto

Serce z miedzi symbolem wrażliwości – wypełnia się dobrem w Polkowicach [VIDEO]

1

5-letni Gracjan nie ma takiego szczęścia jak wielu z nas. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce w czterech kończynach. W głowie ma założoną zastawkę. Jego rodzice każdego dnia walczą o powrót do zdrowia dla swojego synka.

Jest już po pierwszym cyklu leczenia komórek macierzystych, które przyniosło pozytywne efekty. Ma mniejsze problemy z utrzymywaniem głowy w pionie i zaczyna powtarzać słowa, nie ma też problemów z pamięcią. Marzeniem rodziców jest to, aby ich dziecko stanęło na nogi o własnych siłach.  Determinacja rodziców jest imponująca.

Pomagają przyjaciele, rodzina, czasem nieznajomi, a także gmina Polkowice. Na rynku miasta – Serca Zagłębia Miedziowego wczoraj stanęło wielkie miedziane serce, które od teraz bije właśnie dla Gracjana. Zostało wykonane przez miejscowy oddział KGHM Zanam. Każda nakrętka wrzucona do miedzianego serca jest ważna. Przybliża szanse na powrót chorego chłopca do zdrowia. Gdzie, jak nie w sercu Zagłębia Miedziowego, powinno bić serce do współpracy, do życia. Pierwszym bohaterem jest Gracjanek, dla niego zbierane będą nakrętki, a potem dla kolejnych potrzebujących. Ten charytatywny cel łączy się też z edukacją ekologiczną, która jest bardzo ważna – mówi burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki. Zobacz nasze video.

Pomysłodawcą powstania tego wyjątkowego w formie pojemnika jest Mariusz Zybaczyński – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Polkowicach, jednocześnie pracownik KGHM ZANAM. Serce się raduje mając świadomość, że zrealizowany został kolejny szczytny cel, który w pierwszej kolejności będzie służył potrzebującym. Kosz będzie przypominać o tym, że znajdujemy się w Polkowicach, sercu Zagłębia Miedziowego – mówi Mariusz Zybaczyński.

Z pewnością o tym będzie pamiętać mieszkanka Oleśnicy. Przyszła na rynek z wnukiem Kamilkiem i reklamówką pełną plastikowych nakrętek. Tuż po rozpoczęciu pierwszej zbiórki, chłopiec wrzucił zawartość worka do środka. Przyjechałam do córki, żeby zająć się wnuczkiem, bo ona pracuje. Nakrętki zbiera od dawna. Powiedziała mi, że w rynku jest taki specjalny kosz, więc przyszliśmy – powiedziała babcia Kamila.

To doskonały moment, aby mieszkańcy gminy Polkowice pokazali jak solidarnym są społeczeństwem. Serce Zagłębia Miedziowego bije dziś dla wszystkich, również dla tych najbardziej bezbronnych, najsłabszych. Taka jest misja samorządu i taka jest potrzeba lokalnej społeczności.

Dariusz Nowakowski

Jednoślady wracają na legnickie ulice – drugi tegoroczny start

Poprzedni artykuł

Koronawirus osłabia polkowicki budżet

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. […] kiedy w centrum Polkowic pojawił się miedziany kosz w kształcie logo polkowickiej gminy – co relacjonowaliśmy w serwisie video naszego portalu – i ogłoszona została pierwsza zbiórka plastikowych nakrętek, pojemnik zapełnił się na […]

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like