Legnicki Rower Miejski wystartował w tegorocznym sezonie już 16 marca. Jednak już dwa tygodnie później system został zamrożony z powodu koronowirusa. Stan zawieszenia trwał 35 dni.

Ponownie rowery możemy wypożyczać od 6 maja. Niestety, podobnie jak w innych miastach, nie wygląda to najlepiej. Przez minione dwa tygodnie odnotowano ponad 2900 wypożyczeń, w tym samym okresie rok temu było ich ponad 4000.

Zgodnie z umową sprzed wybuchu epidemii sezon roweru miejskiego miał trwać do 15 listopada 2020 r. Miasto podpisało z operatorem – spółką Nextbike aneks do umowy. Wydłużono w niej okres funkcjonowania Legnickiego Roweru Miejskiego do 20 grudnia 2020 r. Przyjęto też zasadę, że 80% wynagrodzenia jest wypłacane zgodnie z harmonogramem, a 20% zostanie wypłacone w grudniu, czyli po zamknięciu sezonu.

Spółka Nextbike, która jest operatorem Legnickiego Roweru Miejskiego zapewnia, że rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie. Legniczanie mają do dyspozycji 122 rowery standardowe, 5 tandemów i 5 rowerów dziecięcych na 15 stacjach. Według operatora nie ma zakłóceń w ich wypożyczaniu.

Dla naszych użytkowników nic się nie zmienia. Rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie. Zarówno nam, jak i naszym wierzycielom oraz miastom, zależy na tym, żeby rower miejski, który stał się symbolem sukcesu, nowoczesności i ekologii, przetrwał zawirowania spowodowane pandemią i mógł dalej się rozwijać – mówi Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska S.A.

Zarząd Nextbike Polska podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Zagrożenie niewypłacalnością to efekt pandemii wirusa SARS-CoV-2. Spowodowało to nagłe i niemożliwe do przewidzenia negatywne skutki finansowe dla spółki. Teraz wiele zależy od tego, jak często rowery w Legnicy i innych polskich miastach rzeczywiście wrócą na drogi. Luzowanie obostrzeń epidemicznych powinno sprzyjać powrotowi na jednoślady, także dlatego, że w przeciwieństwie do pojazdów komunikacji zbiorowej, minimalizują możliwość zakażenia koronawirusem.

Pochodzą z przeszłości, ale wyznaczają plan na dzisiaj i jutro – gmina Lubin ma plan troski o zabytki

Poprzedni artykuł

Serce z miedzi symbolem wrażliwości – wypełnia się dobrem w Polkowicach [VIDEO]

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. […] W Legnicy Nextbike zawarł porozumienie z władzami miasta, w myśl którego przedłużony został o ponad miesiąc sezon rowerów miejskich. Daje to szansę, aby spółka odzyskała finansową równowagę, a miłośnicy jednośladów bez obaw mogą w tym mieście od kilkunastu dni jeździć jednośladami z zachowaniem rygorów sanitarnych. […]

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: