Gwardia Wrocław pokonała Chrobrego i zagra w finale PKN ORLEN VOLLEY CUP 2020 im. Lecha Kaczyńskiego. Sensacja w meczu Cuprum Lubin.

Ewinner Gwardia Wrocław pokonała Chrobrego Głogów 3:1 w półfinale PKN ORLEN VOLLEY CUP 2020 im. Lecha Kaczyńskiego. Mimo, że zawodnicy z Głogowa na co dzień rywalizują w rozgrywkach drugoligowych we Wrocławiu stoczyli zacięty bój o finał z wyżej notowaną Gwardią. Ostatecznie ta zwyciężyła 3:1, ale w każdym z setów musiała się mocno natrudzić by odnieść zwycięstwo.

Widać to było szczególnie w trzecim i ostatnim czwartym secie. Trzecią partię gwardziści przegrali 22:25, a w czwartej siatkarze z Głogowa byli o krok od tie-breaku, jednak ostatecznie 27:25 zwyciężyli wrocławianie. W tym zaciętym spotkaniu postawa zespołu z Zagłębia Miedziowego może być dla jego kibiców sporym powodem do optymizmu.

W finale pocieszenia siatkarze Chrobrego zmierzą się z drużyną Cuprum Lubin. To będą siatkarskie derby Zagłębia Miedziowego, ale na wrocławskiej ziemi, a właściwie Hali „Orbita”. Gwardię czeka pojedynek z BBTS Bielsko-Biała, który niespodziewanie odniósł zwycięstwo nad drużyną z Lubina. Będzie to spotkanie dwóch drużyn występujących w Tauron 1 lidze. Z tym, że po czternastu kolejkach zawodnicy z Bielska Białej są liderem, a Ewinner Gwardia Wrocław zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Zwycięstwo gospodarzy byłoby, więc bardzo pozytywnym zakończeniem niekoniecznie pozytywnego pod względem wyników sportowych dla Gwardii roku 2020.

  • Ewinner Gwardia Wrocław – SPS Chrobry Głogów 3:1 (25:21, 25:22, 22:25, 27:25)
  • Cuprum Lubin – BBTS Bielsko-Biała 2:3 (25:21, 21:25, 25:21, 21:25, 14:16)

Wtorek – 29 grudnia 2020:

  • 11:00 – mecz o trzecie miejsce: SPS Chrobry Głogów – Cuprum Lubin
  • 13:00 – mecz finałowy: eWinner Gwardia Wrocław – BBTS Bielsko-Biała

Po zakończeniu finału oficjalne zamknięcie turnieju. Spotkania transmitowane są na antenie TVP Sport, a na stronie internetowej www.tvpsport.pl można obejrzeć dzisiejsze spotkania – kliknij TUTAJ.

Relacja: Dariusz Nowakowski
Foto: biuro prasowe: Ewinner Gwardia Wrocław

Znaczący wydatek, ale i efekt jest wielki – Legnica ma nowoczesną arterię komunikacyjną

Poprzedni artykuł

Raport PGNiG: z tytułu działalności spółki do samorządów trafia 200 mln zł rocznie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like