Do niebezpiecznego wypadku doszło w ciągu ul. Legnickiej w Głogowie, gdy kierujący samochodem osobowym potrącił dwie starsze osoby przechodzące przez jezdnię.

W wyniku zdarzenia 81-letnia mieszkanka Głogowa doznała złamania nadgarstka. 83-latek na szczęście nie odniósł obrażeń. 72 – letni prowadzący auto był trzeźwy i twierdzi, że przyczyną wypadku było nagłe wejście pieszych pod koła nadjeżdżającego pojazdu. Policja prowadzi dochodzenie i wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Za spowodowanie wypadku grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli skutkiem wypadku jest ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć, kara wzrasta do lat 8

Przejścia dla pieszych to – mimo wielu apeli policji i informacji medialnych – miejsca szczególnie niebezpieczne. Zarówno piesi jak i kierowcy muszą w ich rejonie zachować wzmożoną ostrożność. Dwoje starszych mieszkańców Głogowa, o których mowa wyżej, zostało potraconych przez jadący pojazd, na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Ponownie zatem apelujemy do kierujących i pieszych o wzmożoną uwagę w trakcie jazdy i prawidłowe poruszanie się w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Prosimy również o przemyślane i jednoznaczne zachowanie się pieszych i kierowców, szczególnie w miejscach takich jak przejścia dla pieszych czy skrzyżowania. Nasze zamiary – zarówno jako pieszych, i jako kierowców – muszą być jednoznaczne i czytelne dla każdego uczestnika ruchu drogowego.

Poprzez: KPP Głogów

Rodzina jest fundamentem, którego trwałość gwarantuje poprawne relacje – także w pracy

Previous article

Dworzec kolejowy Głogów – po 15 latach znów jest ogniwem połączeń w regionie [VIDEO]

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like