21 maja, rocznej po przerwie spowodowanej epidemią COVID – 19 miała miejsce inauguracja drugiej edycja ,, Szprychy’’ czyli Polkowickiego Roweru Miejskiego. Na miłośników rowerowych podróży czeka 100 rowerów na 22 stacjach.

W otwarciu „Szprychy” wzięli udział m. in. samorządowcy, przedstawiciele wielu środowisk miejskich oraz służb. Wśród obecnych były także panie z Polkowickiej Grupy Rowerowej „Babki z Korbą”.

– Bardzo się cieszę, że możemy powrócić do roweru miejskiego po roku przerwy, spowodowanego epidemią koronawirusa. A jest do czego wracać, bo przypomnę, że w trakcie pierwszej edycji „Szprychy” Polkowickiego Roweru Miejskiego, ponad dwa tysiące użytkowników przejechało blisko 45 tysięcy kilometrów. To cieszy i oznacza, że „RoweLOVE Polkowice” to nie tylko hasło, ale także faktyczny wymiar tego, jak bardzo polkowiczanie chcą się przesiąść na rowery – mówi burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Dla wielu mieszkańców Polkowic rower jest dla nas naturalnym wyborem wśród środków komunikacji miejskiej. Dlatego zdaniem miłośniczek jednośladów takich jak pani Cecylia Orzechowska Polkowicki Rower Miejski to znakomita inicjatywa.

– Jeżdżę rowerem na co dzień. Od czasu, kiedy poszłam na emeryturę, to wszędzie: na działkę, na zakupy w różnych innych sprawach. Rower miejski to wspaniała inicjatywa. Wyciągacie nas tym z domów, gdzie wszyscy siedzimy już ponad rok. A jak się jest aktywnym, to siedzenie w domu to jest jak kara – informuje Cecylia Orzechowska.

Obecni na inauguracji samorządowcy zwracali uwagę, że program zielonej, beze misyjnej komunikacji stale się rozwija i jest systematycznie realizowany.

– Przed tygodniem odbieraliśmy do użytku dziewięć nowych beze misyjnych autobusów miejskich. Dziś, po dużym sukcesie sprzed dwóch lat, wracamy do polkowickiego roweru miejskiego. Te wyniki w ilości przejechanych kilometrów i liczbie użytkowników były już na starcie imponujące, o czym wspomniał pan burmistrz, mam nadzieję że w tym roku również je powtórzymy. Dlatego cieszę się, że burmistrz Polkowic konsekwentnie realizuje koncepcję którą przyjęliśmy przed dwoma laty i bardzo za to dziękuję – mówi Jan Wojtowicz, wicestarosta powiatu polkowickiego.

Elementem inauguracji drugiej edycji „Szprychy” – Polkowickiego Roweru Miejskiego był wspólny przejazd ścieżkami rowerowymi wzdłuż ulicy Głogowskiej. W sumie z Rynku wyjechały 24 rowery miejskie, w tym trzy ze specjalnymi siedziskami dla dzieci.

– Zachęcam do korzystania z naszych rowerów miejskich, tym bardziej, że jest ich w tym roku dwa razy więcej. Z pięćdziesięciu do stu sztuk wzrosła liczba rowerów, a liczba stacji z dziesięciu do dwudziestu dwóch. Mamy również dziesięć rowerów przygotowanych do użytkowania przez rodziny z dziećmi. Bardzo to cieszy, bo chcemy, żeby Polkowice były miejscem bezpiecznym i przyjaznym dla rodzin – podsumowuje burmistrz Polkowic.

Polkowicki Grzybek czeka na miłośników pływania i wodnej rekreacji

Poprzedni artykuł

Perłowa – ulica nowoczesna i bezpieczna

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like