W gorące, letnie dni mieszkańcy Polkowic będą mogli korzystać ze znajdujących się na terenie miasta kompleksu basenów zewnętrznych – Grzybek . Polkowickie Przedsiębiorstwo Komunalne – zarządca obiektu – w ciągu roku wykonało wszystkie naprawy, które w ubiegłym roku zalecił sanepid i obecnie zapełnia wszystkie niecki wodą. Otwarcie obiektu planowane jest 26 czerwca.

– Zmieniliśmy nawierzchnię przy basenie sportowym, bo tam były uwagi sanepidu odnośnie pofałdowania i nierówności. Zmieniliśmy go na inny materiał. I teraz spełnia wszystkie wymogi, które wskazał sanepid. Wszystkie uwagi dotyczące samego zbiornika również uwzględniliśmy. W tej chwili przygotowujemy go do otwarcia. Są prowadzone wszystkie prace związane z przeglądami sprawdzamy wszystkie urządzenia oraz aparaturę, która odpowiada za bezpieczeństwo i higienę wody – informuje Grzegorz Kowalski, dyrektor Przedsiębiorstwa Komunalnego w Polkowicach.
Jak się dowiedzieliśmy w niedalekiej przyszłości obiekt zostanie poddany całkowitej modernizacji. Prace remontowe w pierwszym etapie rozpoczną się zburzenia niecki rekreacyjnej gdzie występowały największe problemy z przeciekami i wybudowania tam trzech elementów, które będą służyły i dorosłym i małym dzieciom

– Modernizacja basenów zewnętrznych to proces wieloletni. To nie jest tak, że modernizację można przeprowadzić w czasie jednego sezonu. Nie wyobrażam sobie, nawet gdybyśmy mieli już możliwości finansowe na modernizację, by zamykać obiekt na sezon letni. Najlepiej prace budowlane rozpocząć od jesieni i tak planujemy zrobić – wyjaśnia dyrektor Kowalski.

Kolejny rekord największego polskiego banku – 5,5 miliona aktywnych użytkowników aplikacji IKO

Poprzedni artykuł

„RoweLOVE Polkowice” – inauguracja sezonu rowerowego w Polkowicach

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like