Polityka rodzinna jest znakiem firmowym naszego rządu – mówi premier Mateusz Morawiecki. Rząd stawia na poprawę życia polskich rodzin. Nieustannie wspiera je za pomocą różnych programów. Jak zapowiedział premier kolejnym krokiem milowym w drodze do umacniania polskich rodzin będzie Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. To dodatkowe 12 tysięcy wsparcia, które rodzice będą mogli elastycznie wykorzystać na pokrycie kosztów opieki nad drugim i kolejnym dzieckiem pomiędzy 12 a 36 miesiącem życia.

– Środki z programu zasilą budżety rodziców z małymi dziećmi. Kto otrzyma dodatkowe pieniądze? 12 tys. zł zostanie przekazane do rodziców na drugie i kolejne dziecko. Co ważne, dodatkowe środki będzie można elastycznie wykorzystać na pokrycie kosztów związanych z opieką nad maluchem. Pieniądze będzie można wypłacać na dwa sposoby: po 1000 zł miesięcznie przez rok lub po 500 zł miesięcznie przez dwa lata. O dogodnym dla siebie wariancie zadecydują rodzice – informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Środki z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego nie będą uzależnione od wysokości dochodów w rodzinie. Nowe rozwiązanie wejdzie w życie od 1 stycznia 2022 r.

IJHARS – Klient musi znać skład potraw serwowanych w restauracji

Poprzedni artykuł

Więcej pieniędzy na ochronę gruntów

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like