KGHM Polska Miedź S.A. wspólnie z samorządami Zagłębia Miedziowego podsumowuje liczne działania prorodzinne w regionie i inicjuje nowe projekty w tej jakże ważnej dla każdego z nas sferze.

Podczas dzisiejszego spotkania w Lubinie siedzibie zaprezentowano m.in. wyniki sondy wśród młodzieży dotyczącej sposobów radzenia sobie w stanie pandemii. Ankiety na temat sposobów zachowania w czasie pandemii trafiły do 21 szkół w gminach Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Raport i wyniki badań otrzymali przedstawiciele samorządów. Podczas spotkania podsumowano też pierwszą część wspólnej kampanii „Miedź Rodzinę” na rzecz pieczy zastępczej. Wśród omawianych programów znalazł się m.in. przeprowadzony w tym roku projekt „Nawigacja w kryzysie. Chroń siebie, wspieraj innych”. O wszystkich tych przedsięwzięciach społecznych informowaliśmy w naszym portalu.

Będziemy rozwijać i wzmacniać programy skierowane do dzieci, młodzieży i rodzin. Wszystko oczywiście w porozumieniu z samorządami. Jako globalna spółka inwestujemy w projekty prorodzinne a korzystają z nich nie tylko nasi pracownicy, ale cała społeczność Zagłębia Miedziowego – powiedział wiceprezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. ds. rozwoju Adam Bugajczuk.

W 2019 roku z inicjatywy KGHM m.in. 2 tys. uczniów szkół z obszaru miedziowego wzięło udział w projektach profilaktycznych, a 900 nauczycieli w specjalistycznych szkoleniach. Z terapii i poradnictwa skorzystało 1200 członków rodzin.

Podczas spotkania zaprezentowany został również nowy projekt KGHM #naMiedzi. Już za dwa tygodnie mieszkańcy Zagłębia Miedziowego i turyści będą mogli skorzystać z darmowej aplikacji na telefony komórkowe. #na miedzi odkryje przed użytkownikami nieznane dotąd fakty i miejsca w regionie. Ten projekt tworzymy wspólnie z samorządowcami Zagłębia Miedziowego. Z jednej strony chcemy pokazać mieszkańcom, że region nadal ma przed nimi tajemnice, ale będzie to też świetne narzędzie na indywidualną i rodzinną turystykę w tej części Dolnego Śląska – dodał wiceprezes Adam Bugajczuk. Szczegóły dotyczące uruchomienia aplikacji #naMiedzi przedstawione będą w połowie lipca podczas specjalnej konferencji poświęconej temu projektów.

Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. od lat prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, współpracując z okolicznymi gminami oraz wspomagając ich strategie rozwoju. Miedziowa spółka zatrudnia mieszkańców pobliskich miejscowości, wspiera wydarzenia kulturalne i lokalnych sportowców poprzez sponsoring oraz wspomaga samorządy lokalne.

Jest nowy wicestarosta polkowicki – samorząd powiatu podejmie nowe wyzwania

Poprzedni artykuł

Polkowicka komunikacja dotrze do Rudnej

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: