Przykra niespodzianka dla koszykarek z Polkowic

Koszykarki BC Polkowice niespodziewanie przegrały na wyjeździe z drużyną AZS UMCS Lublin 79:74. O przegranej polkowiczanek zadecydowała ostatnia kwarta meczu.

Intensywność rozgrywanych meczów Euroligowych i Energa Basket Ligi była widoczna pod koniec ostatniego meczu ligowego. Polkowiczankom niestety zabrakło sił i musiały pogodzić się z porażką. Mecz od samego początku był wyrównany. Prowadzenie zmieniało się z minuty na minutę. Polkowiczanki wygrały pierwszą i trzecią kwartę, niestety w drugiej w czwartej musiały uznać wyższość swoich rywalek. Taki mecz musiał się zdążyć. Wszystkich spotkań grając na poziomie dwóch szczebli rozgrywek europejskich i krajowych, nie można wygrywać. Gramy dalej i wynik trzeba przyjąć z pokorą.
AZS UMCUS Lublin 0 BC Polkowice 79:74 (14:20)(18:12)(22:25)(20:17)

Dla BC punktowały: Gajda 20, Spanou 16, Wheeler i Mavunga po 14, Telenga i Banaszak po 4 oraz Gertchen 2. Już 21 grudnia polkowiczanki rozegraja kolejny mecz Euroligowy . Tym razem do Polkowic przyjedzie zespół Atomeromu KSC Szekszard, natomiast po świętach 28 grudnia rozegrają mecz ligowy gdzie przeciwnikiem będzie zespół VBW Arka Gdynia.