Policjanci lubińskiego wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, wspólnie z policjantami z komisariatu w Rudnej, ujawnili nielegalną uprawę konopi.

Plantacja marihuany zorganizowana była na poddaszu w jednym z domów w Rudnej. Funkcjonariusze znaleźli aż 87 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu – można to zobaczyć na filmiku udostępnionym przez Policję

Jak ustalili śledczy, uprawa ta mogłaby dostarczyć znaczną ilość środka odurzającego w ilości nie mniejszej niż ponad 2 tysiące porcji handlowych tego narkotyku. W wyniku sprawdzenia pomieszczeń mieszkalnych należących do 47-letniego mężczyzny, policjanci ujawnili również worek foliowy z zawartością suszu oraz wagę elektroniczną.

W związku z uprawą i posiadaniem znacznej ilości narkotyków policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 47 lat. Wobec jednego z podejrzanych 47-letniego mieszkańca Lubina, po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów przez prokuratora, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Obu mężczyznom może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Lubin

Uczelnia Jana Wyżykowskiego ma nowego partnera

Previous article

Odnawialne źródła energii to Twoja zawodowa przyszłość? Zapisz się na Energetykę w uczelni im. Witelona w Legnicy

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like