6 listopada rusza GovTech Festival, czyli trwający miesiąc projekt edukacyjno-technologiczny o globalnym zasięgu. W Festiwalu, którego celem jest przybliżenie obywatelom cyfrowego świata poprzez cykl wydarzeń online, może wziąć udział każdy zainteresowany.

Przez cały listopad w ramach GovTech Festival organizowane będą webinaria, warsztaty i hackathony, które mają na celu przełamywanie analogowych barier, edukowanie oraz otwieranie społeczeństwa na nowe możliwości związane z cyfryzacją i digitalizacją. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

GovTech Festival to wydarzenia związane z nowymi technologiami i innowacjami, podczas których poruszone zostaną tematy gamingu, fake newsów, kodowania i sztucznej inteligencji. To także spotkania o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym, dialog międzynarodowy oraz szereg inicjatyw, których celem jest stworzenie wspólnej platformy dla obywateli, administracji i biznesu, a także angażowanie wszystkich stron w zwiększanie wskaźników cyfryzacji.

GovTech Festival wystartuje 6 listopada. Wirtualna ceremonia otwarcia będzie połączona z webinarium pod patronatem Internet Governance Forum, które poświęcone będzie tematyce branży gamingowej w Polsce i na świecie. Webinarium będzie także zapowiedzią Game Jam, czyli hackathonu dla programistów i projektantów gier wideo, który odbędzie się w ramach GovTech Festival 27 – 29 listopada.

Czas pandemii koronowirusa zmienił rzeczywistość, w której funkcjonujemy i uświadomił wszystkim, jak ważna jest cyfryzacja i funkcjonowanie w świecie online. GovTech Festival to czas, w którym każdy obywatel znajdzie aktywność cyfrową dla siebie. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania, do udziału w tym wydarzeniu. Dzięki wypracowanej wspólnie z naszymi partnerami unikatowej formule stworzyliśmy trwający przez cały miesiąc Festiwal, który będzie prawdziwym świętem cyfryzacji – mówi pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech Justyna Orłowska.

Ambicją organizatorów GovTech Festival jest rozwijanie oraz zdobywanie nowych cyfrowych umiejętności przez uczestników, aktywizowanie różnych grup wiekowych i zachęcanie ich do korzystania z nowych technologii, edukacja z zakresu e-narzędzi administracji publicznej, a także przybliżenie idei Programu Government Technology – GovTech Polska. W ramach GovTech Festival uczestnicy uzyskają dostęp do wartościowych treści i szkoleń odbywających się online. Wydarzenia będą przeznaczone dla każdej grupy wiekowej, bez względu na poziom zaawansowania. Misją Festiwalu jest podniesienie cyfrowej świadomości i kompetencji cyfrowych obywateli oraz przełamanie analogowych barier.

W trakcie Festiwalu będzie można również zdobyć tytuł „Cyfrowego Wolontariusza”. Każdy zainteresowany będzie miał szansę na poznanie narzędzi cyfrowych oferowanych przez administrację publiczną, wśród których znajdują się m.in. e-dowód, profil zaufany, mObywatel, e-Pit czy zgłoszenia internetowe. „Cyfrowy Wolontariusz” to inicjatywa, która ma edukować i zachęcać do korzystania z tych narzędzi na co dzień, a także aktywizować młodsze osoby do wspierania seniorów w korzystaniu z cyfrowych rozwiązań oferowanych przez administrację publiczną.

Do najważniejszych wydarzeń Festiwalu należą:

 • webinarium pod patronatem Internet Governance Forum, które odbędzie się 6 listopada,
 • #FakeHunter Challenge organizowany 13-15 listopada wspólnie z Polską Agencją Prasową, którego celem jest zaangażowanie społeczeństwa w wyszukiwanie i weryfikowanie fake newsów,
 • Hackathon dla Miast – wydarzenie organizowane wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju, które odbędzie się 20 – 22 listopada,
 • HackYeah, czyli wirtualna edycja największego stacjonarnego hackathonu w Europie, który zorganizowany zostanie 27-29 listopada, w ramach którego odbędzie się także Game Jam, czyli maraton programowania gry wideo organizowany wspólnie z Agencją Rozwoju Przemysłu,
 • częścią GovTech Festival będzie także HackJunior, czyli ogólnopolski konkurs, w którym mogą wziąć udział uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych z całej Polski.

GovTech Festival organizowany jest przez GovTech Polska, czyli międzyresortowy zespół działający w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Festiwal odbywa się pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego, Grupy Wyszehradzkiej oraz Internet Governance Forum 2021, czyli jednej z inicjatyw ONZ. IGF to globalna, wielostronna platforma ułatwiająca dyskusję na temat zagadnień polityki publicznej odnoszących się do Internetu. Partnerami strategicznymi GovTech Festival są: Bank Gospodarstwa Krajowego, Polska Agencja Prasowa, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Allegro oraz Play.

Wydarzenia dostępne są dla wszystkich bez względu na wiek i poziom zaawansowania w korzystaniu z nowych technologii. Wszystkie wydarzenia opisane są w zakładce Kalendarz na stronie GovTech Festival: www.govtechfestival.com. Na portalu będzie dostępny streaming z kluczowych wydarzeń lub linki przekierowujące do witryn wydarzeń partnerskich. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Do włączenia się w GovTech Festival zaproszeni są wszyscy organizatorzy wydarzeń, właściciele firm technologicznych, instytucje związane z rozwojem cyfrowym oraz środowiska startupowe. Celem organizatorów jest wypełnienie kalendarza Festiwalu inicjatywami przybliżającymi społeczeństwu tematykę cyfryzacji i nowych technologii. W kalendarzu festiwalowym pojawiać się będą zarówno wydarzenia zewnętrzne, jak i nowe projekty stworzone wspólnie z partnerami.

Zgłoszenia można składać poprzez stronę festiwalu www.govtechfestival.com

 • Link do ankiety „Zgłoś się jako partner” https://partnerzygtf.webankieta.pl/
 • Link do ankiety „Zgłoś swoje wydarzenie” https://gtfevents.webankieta.pl/
 • GovTech Polska został powołany do życia w 2018 roku. To międzyresortowy program realizowany w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego.
 • Jego nadrzędnym celem jest usprawnienie dialogu między sektorem publicznym a innowatorami. To most łączący administracje publiczną z przedsiębiorcami, startupami, środowiskiem naukowym i obywatelami.
 • Program łączy wszystkich, którzy za pomocą innowacyjnych technologicznie narzędzi stają odważnie naprzeciw wyzwaniom z jakimi mierzy się sektor publiczny. Usprawniają tym samym efektywność działania sfery publicznej podnosząc jakość życia obywateli.
Kontakt w sprawie GovTech Festival:
[email protected]
Strona www:
www.govtechfestival.com
Kanały SM:
FB: @GovTechFestival@GovTechPolska
IG: @GovTech_Polska
TT: @GovTechPL
YT: GovTech Polska

Poprzez: pap-mediaroom.pl

Kolejne megawaty w fotowoltaice – miedziowy koncern inwestuje we własne i ekologiczne źródła energii

Poprzedni artykuł

Dzieje się w oświacie mimo pandemii

Następny artykuł

3 Komentarze

 1. […] tydzień GovTech Festival, czyli zapowiadanego w naszym portalu, trwającego miesiąc cyklu dostępnych dla wszystkich wydarzeń online, przebiegnie pod znakiem […]

 2. […] tydzień GovTech Festival, czyli zapowiadanego w naszym portalu, trwającego miesiąc cyklu dostępnych dla wszystkich wydarzeń online, przebiegnie pod znakiem […]

 3. […] konkursie programistycznym Hackathon dla Miast odbywającym się w ramach cyklu wydarzeń zapowiadanego w naszym portalu GovTech Festival wyróżniono twórców czterech najlepszych projektów. Poza nagrodą w postaci 30 […]

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like