Dolnośląskie Centrum Onkologii to jedna z wielu strategicznych inwestycji, które podjęliśmy na Dolnym Śląsku. Z satysfakcją możemy ocenić także postępujące prace przygotowawcze związane z budową drogi ekspresowej S8. Właśnie kończymy kolejny etap prac przygotowawczych, a już w lipcu złożony zostanie wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. To prawdziwe kamienie milowe dla inwestycji, na którą mieszkańcy subregionu wałbrzyskiego i całego południa województwa czekają od ponad 20 lat.

Ta wypowiedź Premiera Mateusza Morawieckiego podsumowała dzisiejszą uroczystość przekazania gruntów pod budowę Nowego Szpitala Onkologicznego.

Jak napisał kilkanaście minut temu na portalu społecznościowym minister Michał Dworczyk: Projekt zakłada powołanie silnego ośrodka onkologicznego, który zapewni mieszkańcom całego województwa dolnośląskiego kompleksową opiekę. 700 łóżek i 10 000 zabiegów oznacza blisko 30 ratujących życie i zdrowie operacji na każdy dzień w roku. Opieka onkologiczna w Polsce to kwestia strategiczna.

Dzięki powołaniu Funduszu Medycznego i inicjatywie, jaką w tej kwestii z konsekwentnie realizował Prezydent RP Andrzej Duda kolejnych 2,7 mld zł zostanie przeznaczonych na leczenie chorób onkologicznych i rzadkich, a także inwestycje i profilaktykę.

Podczas ceremonii, jaka odbyła się dzisiaj we Wrocławiu, Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w lipcu br. zostaną złożone wnioski środowiskowe dotyczące budowy drogi ekspresowej S8 pomiędzy Wrocławiem a Kłodzkiem. Nowoczesna i bezpieczna arteria będzie przebiegać od Magnic, gdzie obecnie jest wpięcie do autostradowej obwodnicy Wrocławia, przez obszary powiatów dzierżoniowskiego i ząbkowickiego do Kotliny Kłodzkiej. Wypowiedź szefa rządu sygnalizuje jednoznaczne stanowisko rządu o przystąpieniu do budowy drogi ekspresowej, która dla subregionu sudeckiego stanowić będzie niezbędny komunikacyjny korytarz ruchu osobowego i towarowego.

Dzisiejsze wydarzenie odbyło się w siedzibie dolnośląskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu. Obok Premiera Mateusza Morawieckiego, ministra Michała Dworczyka – szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i marszałka województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, brali także udział m.in.: wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, wicemarszałkowie Grzegorz Macko i Marcin Krzyżanowski oraz posłowie Mirosława Stachowiak-Różecka i Marcin Gwóźdź.

Gospodarzem był dyrektor dolnośląskiego oddziału KOWR Tomasz Krzeszowiec. Właśnie ta instytucja przekazała samorządowi Dolnego Śląska nieruchomość na wrocławskich Żernikach o powierzchni ponad 22 ha o wartości przeszło 18,5 mln zł, gdzie powstanie nowoczesne centrum onkologii.

Respirator w medycynie ratunkowej – innowacyjne badania na uczelni im. Witelona

Poprzedni artykuł

Masz pomysły, masz fantazję, mieszkasz w gminie Polkowice – przyjmij zaproszenie do konkurs „Portret mojej rodziny”

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. […] Budowa Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego jest coraz bliżej. Miejsce, gdzie ma powstać, to nieruchomość o powierzchni prawie 22 hektarów na wrocławskich Żernikach o wartości przeszło 18,5 mln zł skarb państwa przekazał samorządowi Dolnego Śląska. Premier Mateusz Morawiecki wręczył w miniony piątek akt notarialny marszałkowi województwa Cezaremu Przybylskiemu. Wydarzenie to relacjonowaliśmy w naszym portalu. […]

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: