Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. inwestuje w tereny inwestycyjne. Tym razem wspólnie z samorządem gminy Środa Śląska zrealizowano ważny projekt wzmacniający portfolio LSSE.

Wczoraj odebrany został pierwszy odcinek drogi gminnej w podstrefie Środa Śląska. Zadanie zrealizowano w oparciu o porozumienia z września 2019 r. Zakres zadania obejmował budowę drogi gminnej w obrębie Święte na długości 400 m, łączącej drogę gminną w ciągu ul. Innowacji z terenami inwestycyjnymi w Podstrefie Środa Śląska oraz budowę odcinka kanalizacji deszczowej o długości 270 m w pasie drogi gminnej w celu odwodnienia drogi oraz przyległych terenów inwestycyjnych.

Koszt inwestycji wyniósł prawie 1,2 mln zł, z tego LSSE zaangażowała nieco ponad 465 tys. zł. Efektem docelowym jest poprawa warunków inwestycyjnych w obrębie nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży na rzecz przedsiębiorców zainteresowanych inwestycjami na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podstrefie Środa Śląska. To także zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej dla Gminy Środa Śląska.

Cały projekt był do zrealizowania dzięki montażowi przeprowadzonemu przez LSSE S.A., Gminę Środa Śląska oraz przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wykonawcą zadania była firma budowlana Colas Polska sp. z o.o. z siedzibą w Palędze.

Kradzieże nie popłacają – pojazdy odzyskane – podejrzani za kratkami

Previous article

Nikt nie jest pozbawiony pomocy – Dolnośląski Pakiet Gospodarczy działa

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like