• Legniccy policjanci uzyskali wiadomość, iż na jednej z posesji na terenie gminy Legnickie Pole o może znajdować się skradziona koparka. Maszyna budowlana, została skradziona kilka miesięcy wcześniej, na terenie powiatu lubińskiego.

Mundurowi od razu postanowili sprawdzić tę informację.  Kiedy funkcjonariusze udali się, pod właściwy adres, zobaczyli na podwórku stojącą koparkę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że maszyna budowlana figuruje jako „utracona w wyniku kradzieży”.

Jak się okazało, sprzęt o wartości 60 tys. zł został wcześniej skradziony z jednej z firm mającej siedzibę, na terenie powiatu lubińskiego. Na miejscu ujawnienia koparki, przyjechali policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego wraz z technikiem kryminalistyki, aby zabezpieczyć ślady i wykonać niezbędne czynności.

W tej sprawie został przesłuchany, mieszkaniec gminy Legnickiego Pola, który zakupił koparkę, po cenie znacznie niżej od wartości rynkowej. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności, jeszcze tego samego dnia, koparka wróciła do właściciela. Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

  • Odzyskano także inne samochody skradzione z powiatu legnickiego. Do kradzieży dwóch samochodów osobowych doszło kilkanaście dni temu w Legnicy. Kiedy właściciele pojazdów zorientowali się, że nie ma samochodów, natychmiast zgłosili ich kradzież na Policję.

Funkcjonariusze legnickiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, błyskawicznie przystąpili do poszukiwań pojazdów oraz osób odpowiedzialnych, za jego kradzież. Do działań poszukiwawczych, zaangażował się także właściciel jednego z samochodów, dla którego auto stanowiło wartość sentymentalną. W wyniku intensywnej współpracy poszkodowanego z policjantami ustalono pojazd, którym mógł poruszać się sprawca.

Praca operacyjna funkcjonariuszy, doprowadziła ich do wytypowania i zatrzymania mężczyzny, podejrzanego o ich kradzież. Podczas przeszukania na jednym z pod legnickich podwórek ujawniono dwa kradzione pojazdy. Ponadto, przy mężczyźnie znaleziono kilka porcji amfetaminy. Zatrzymany został 31-letni mężczyzna podejrzany o ich kradzież. Ponadto legniczanin posiadał przy sobie kilka działek amfetaminy. Usłyszał on już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz posiadanie środków odurzających, do których się przyznał. Przypominamy, że za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności.

Warto pamiętać, że odpowiedzialność karna spoczywa, nie tylko na złodzieju, ale także na osobie, która kupiła rzecz pochodzącą z kradzieży. W kodeksie karnym wyróżnia się paserstwo umyślne, świadczące o umyślności działania osoby, która przedmiot nabywa lub pomaga zbyć albo przyjmuje lub pomaga ukryć rzecz uzyskana za pomocą czynu zabronionego. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast, jeżeli towarzyszce okoliczności wskazują, że osoba może przypuszczać, że nabywana przez nią rzecz została uzyskana za pomocą czynu zabronionego, a jednak rzecz tę nabywa lub pomaga w jej zbyciu, lub tez ją przyjmuje albo pomaga w jej ukryciu popełnia przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia.

Poprzez: KMP Legnica

Wiosenna odsłona ceramicznej twórczości

Poprzedni artykuł

Potencjał inwestycyjny LSSE rośnie – współpraca z samorządami jest kontynuowana

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: