Fot: UG Polkowice

Podsumowanie pięcioletniej kadencji i wybór nowego zarządu – to najważniejsze punkty V Zjazdu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Polkowicach. Obecnie na terenie powiatu polkowickiego działa 27 jednostek OSP, z czego 11 wpisanych jest do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego.

– To była dobra, a wręcz bardzo dobra kadencja Oczywiście, oprócz dwóch lat pandemii, co nie znaczy, że się nie szkoliliśmy. Oczywiście szkoliliśmy się, wyposażaliśmy się, kupowaliśmy sprzęt. Mam nadzieję, że następna kadencja będzie jeszcze lepsza. Strażakom życzę więcej potu wylanego na ćwiczeniach a mniej tego potu podczas działań ratowniczych – podsumował Wiktor Husar, ustępujący prezes zarządu powiatowego Związku OSP RP w Polkowicach.

– Działalności Ochotniczych Straży Pożarnych przyświeca hasło „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek Wpisuje się to idealnie w potrzeby mieszkańców dotyczące bezpieczeństwa i jakości życia na terenie naszego powiatu. Bardzo się cieszę, że tak prężnie działają druhowie na terenie naszego powiatu a szczególnie na terenie gminy Polkowice, która bardzo wyraźnie im pomaga – mówił Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

– To wydarzenie jest podsumowaniem pięciu ostatnich lat, a jednocześnie początkiem nowej kadencji i powołaniem nowych władz Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne są jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. O ważności tego wydarzenia świadczy obecność burmistrza i wójtów oraz komendantów wojewódzkich i powiatowych PSP. – podkreślał Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

W trakcie obrad delegaci wybrali nowy zarząd, na czele którego stanął Krystian Malinowski z OSP Radwanice. W ciągu pięciu minionych lat zastępy OSP z terenu powiatu polkowickiego brały udział w ponad czterech tysiącach wyjazdów bojowych. Aktualnie Ochotnicze Straże Pożarne zrzeszają na terenie powiatu 944 strażaków, w tym 160 druhen.

 

 

 

 

 

Otrzymają zwrot nadpłaconego podatku już w lutym

Poprzedni artykuł

Lubin: Pijany Ukrainiec za kierownicą. Wyszedł z auta i uciekał pieszo

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like