Fot. UG Polkowice

Plac piknikowy na ścieżce zdrowia w Polkowicach  dostanie drugie życie. Stare, zniszczone elementy zostaną wymienione. Pojawią się tam m.in. nowe ławki, altana, kosze na śmieci czy ruszty. Zakończenie prac remontowych planowane jest na początku grudnia br.

– Naszym celem jest stworzenie w mieście kilku stref relaksu i wypoczynku. Pierwszym z nich były glinianki. Teraz rozpoczynamy rewitalizację placu piknikowego na ścieżce zdrowia. Chcemy, aby mieszkańcy spędzając tam wolny czas mogli korzystać z nowego, niezniszczonego wyposażenia. Stary sprzęt nie nadaje się już do użytku. Warto również wspomnieć, że cały czas rewitalizowane są parki. W tym miesiącu zostały podpisane umowy na remont parku przy ul. Dąbrowskiego i Kopalnianej – mówi Sławomir Tarnowski, radny z klubu Lepsze Polkowice.

– Jako radni dążymy do tego, aby zapewnić mieszkańcom jak najwięcej miejsc, w których będą mogli miło spędzać wolny czas w gronie bliskich. Jednym z takich miejsc była ścieżka zdrowia, jednak jej wyposażenie nie nadaje się już do użytku. Popękane ławki, zniszczone stoły i wiaty pokazują, że to najwyższy czas na rewitalizację tego miejsca –  dodaje Piotr Ożóg, radny z klubu Lepsze Polkowice.

Dowiedzieliśmy się, że w ramach umowy na rewitalizację placu piknikowego na ścieżce zdrowia, część istniejącego wyposażenia zostanie odnowiona. Będą to na przykład dwie wiaty piknikowe i kilkanaście ławek. Oprócz tego stanie tam między innymi jedna nowa drewniana altana, dziesięć zestawów biesiadnych, 30 ławek wokół miejsc na ogniska czy dwa duże ruszty ogniskowe.

– Zgodnie z podpisaną umową  wykonawca ma sześć tygodni na zakończenie prac, co oznacza, że nowy plac piknikowy powinien być gotowy z początkiem grudnia.  koszt inwestycji to prawie 140 tysięcy złotych – informuje Roman Tomczak, rzecznik prasowy UG Polkowice.

Protestują przed siedzibą TSUE ws. Turowa

Poprzedni artykuł

Głogów: Cały “Wyżykowski” na zdalnym nauczaniu

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like