Polkowice liderem szczepień w ogólnopolskim rankingu

„Lider szczepień na każdym etapie życia” – statuetkę z takim napisem otrzymała Gmina Polkowice w Ogólnopolskim Programie Zwalczania Chorób Infekcyjnych.

Polkowice są jednym z piętnastu samorządów w kraju, które zostały wyróżnione tym tytułem. Chodzi między innymi o szczepienia przeciwko grypie i pneumokokom, które dla seniorów powyżej 60. roku życia są bezpłatne.

Zdrowie powinno być priorytetem każdego z nas. Tak jak w rodzinie dbamy o zdrowie swoich najbliższych, tak i w naszej samorządowej wspólnocie troszczymy się o mieszkańców. Pandemia COVID-19 dała nam wszystkim lekcję pokory, ale i solidarności. Szczepienia odgrywają kluczową rolę w walce z chorobami zakaźnymi, takimi jak grypa czy zapalenie płuc wywołane pneumokokami. Jako gmina oferujemy mieszkańcom w każdym wieku niezwykle szeroką gamę szczepień. Nasze działania zostały dostrzeżone, więc podążamy we właściwym kierunku. W kierunku zdrowia – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Organizatorem Programu jest Fundacja „Nadzieja dla Zdrowia”. Jej celem jest edukacja w zakresie profilaktyki i leczenia chorób przewlekłych. Fundacja dąży m.in. do przeciwdziałania rozwojowi chorób cywilizacyjnych. Wspiera chorych i ich bliskich w walce o prawa pacjenta i dostęp do leczenia w ramach obowiązującego systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Wizją i długoterminowym celem Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Chorób Infekcyjnych oraz Strategii dla szczepień 2030 jest, aby wszyscy i wszędzie, bez względu na wiek, mogli w pełni korzystać z dobrodziejstwa szczepień, co przełoży się na lepszy stan zdrowia i kondycję populacji.

W ubiegłym roku Polkowice również zostały wyróżnione i otrzymały statuetkę Lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

Do 15 grudnia trwają bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców gminy w wieku 60+. Z takich szczepień mogą także skorzystać dzieci i młodzież do 18. roku życia, ale najpierw trzeba zgłosić się do lekarza rodzinnego.

UG Polkowice - mat. pras.
Następny wpis

Komentowane 1

  1. Anonim says:

    Tymczasem Pfizer sam na swojej stronie przyznaje się do skutków ubocznych dla serca, a Amerykanie publikują opracowania o śmiertelności po szczepieniach c19.. No i niezaszczepieni śmieją się bo po przejściu tego kilka razy są w zasadzie odporni…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

katering timcatering

Ostatnie aktualności