Polkowice zajęły pierwsze miejsce w corocznym prestiżowym rankingu „Bogactwo samorządów 2019” Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, w kategorii MIASTA POWIATOWE.

W rankingu analizowane są drobiazgowo zmiany potencjału finansowego wszystkich jednostek samorządu w Polsce poprzez zestawienie ich dochodów w przeliczeniu na mieszkańca. Atutem rankingu jest kilkunastoletnia historia pozwalająca prześledzić zmiany dochodów każdego samorządu w czasie. Dane pochodzą ze sprawozdań finansowych gmin i powiatów oraz Głównego Urzędu Statystycznego. Stosowana metodologia nie zmienia od początku publikowania rankingu, a każdy z samorządów przypisany jest do swojej kategorii dzięki czemu można sobie wyrobić własne zdanie poprzez porównanie podobnych jednostek samorządu.

Autorem rankingu jest Paweł Swianiewicz – profesor nauk ekonomicznych, kierownik Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Wyniki tegorocznego rankingu oraz związane z nim analizy i komentarze ekspertów będzie można przeczytać już 25 lipca 2020 r. w wydaniu specjalnym „Wspólnoty”.

Dzieci pojadą na letnie kolenie z maseczkami – dar dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Previous article

Inwestycje drogowe są już pewne – ponad 6 mln zł zasili budżet gminy Lubin

Next article

1 Comment

  1. […] W miniony poniedziałek, podczas briefingu dla mediów, głównym tematem relacji była kondycja budżetowa Polkowic, a pretekstem było zdobycie przez samorząd gminny pierwszego miejsca w ogólnopolskim rankingu zamożności gmin prowadzonym przez czasopismo „Wspólnota”. O tym prestiżowym wyróżnieniu informowaliśmy w naszym portalu. […]

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like