Ponad 2 mln zł trafi do budżetu wiejskiej gminy Lubin z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Tarcza dla wszystkich polskich samorządów to kwota ponad 6 mld zł, a dla dolnośląskich to ok. 380 mln zł. Gminy i powiaty będą mogły podejmować inwestycje mimo ubytków w dochodach po kryzysie epidemicznym.

Wczoraj w Urzędzie Gminy w Lubinie odbyła się symboliczna uroczystość przekazania 2 mln 7 tys. 718 zł. Promesy rządowego wsparcia przekazali minister Michał Dworczyk – szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Krzysztof Kubów – szef Gabinetu Politycznego Premiera. W ostatnich tygodniach otrzymaliśmy informację o otrzymaniu dodatkowych 6 milionów złotych. Dwa miliony z Tarczy dla Samorządów i 4 miliony z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki temu, bez uszczuplania gminnego budżetu uda nam się zbudować dwie gminne drogi Chróstnik – Osiek i Gorzelin – Raszówka. To bardzo duże wsparcie dla naszego samorządu, za które dziękujemy rządowi – mówił wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Pieniądze trafią do gmin, miast i powiatów i mają pobudzić gospodarkę po wielotygodniowym okresie stagnacji spowodowanej koronawirusem. Będą przeznaczone na inwestycje, które bezpośrednio służą mieszkańcom. Samorządowcy z dużym entuzjazmem przyjęli decyzję o przyznaniu tych dodatkowych pieniędzy. Przekładają się one na konkretne przedsięwzięcia, co od razu widać w Gminie Lubin – stwierdził minister Michał Dworczyk – szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Obaj członkowie rządu zwiedzili wystawę „Gmina Lubin wczoraj i dziś”, która jest prezentowana w Ośrodku Kultury Gminy Lubin. Jej pomysłodawcą i wielkim propagatorem kultywowania tradycji jest wójt Tadeusz Kielan, który przekazał, a nawet wykonał wiele z prezentowanych eksponatów. Goście byli pod bardzo dużym wrażeniem wystawy. Sam byłem kiedyś kolekcjonerem, więc doceniam ten wysiłek i zaangażowanie. Ta wystawa to piękne miejsce – mówił minister Michał Dworczyk.

Polkowice liderem ogólnopolskiego rankingu samorządów – obiektywna ocena ekspertów

Previous article

„Piękno natury w Zagłębiu Miedziowym” – zaproszenie na plener malarski

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like