Fot. UG Polkowice

Polkowice dbają o swoich mieszkańców leczących się  poza terenem gminy. Po pomocy udzielonej placówkom medycznym w Bolesławcu i Głogowie oraz Pogotowiu Ratunkowemu w Legnicy, polkowicki samorząd wsparł Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Złotoryi. Pieniądze zostaną przekazane na wymianę części wyposażenia.

– Nie wszystko możemy leczyć na miejscu, dlatego też wspieramy te placówki, do których nasi mieszkańcy docierają. Jedną z takich placówek jest Wojewódzki szpital Psychiatryczny w Złotoryi. Przekazujemy tej lecznicy 51 600 złotych z przeznaczeniem na zakup łóżek  – mówi Ewa Kowalik, zastępca burmistrza Polkowic ds. społecznych.

W Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Złotoryi leczeni są m. in. pacjenci uzależnieni od alkoholu. To jedyna w rejonie placówka tego typu. Właśnie oddział leczący osoby z problemem alkoholowym otrzymał wsparcie z budżetu gminy Polkowice. Kwota przekazana szpitalowi pozwoli na zakup około 20 zestawów specjalistycznych łóżek.

– Każda forma pomocy jest dla nas przydatna. Taka pomoc umożliwia nam wymianę wyposażenia. Leczymy specyficzną grupę pacjentów i to powoduje, że sprzęt częściej się zużywa – dodaje Rafał Koronkiewicz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Złotoryi.

 

Lubin: 12-latka, nie mówiąc rodzicom, przyjechała z Łodzi na spotkanie z chłopakiem z Internetu

Poprzedni artykuł

Lubin: Pijany kierowca uderzył w inne auto, swoje zostawił i uciekał pieszo

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like