Fot. UG Polkowice

Polkowicki samorząd dołączył do ogólnopolskiego projektu „Gmina Przyjazna Seniorom”. W jego ramach wszyscy polkowiczanie którzy ukończyli 60. rok życia, mogą otrzymać Polkowicką Kartę Seniora, upoważniającą ich do zniżek ( od 5 – 25 procent) w całym kraju.

Certyfikat potwierdzający udział gminy w programie wręczył 1 grudnia burmistrzowi Polkowic Łukaszowi  Puźnieckiemu  dr Marek Pilch, przedstawiciel Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Społecznego oraz Stowarzyszenia Manko, wydawcy Ogólnopolskiej Karty Seniora.

 – Konsekwentnie realizujemy politykę wsparcia dla polkowickich seniorów. Po sukcesie programu „Złota Rączka” przyszedł czas na Polkowicką Kartę Seniora, upoważniającą do zniżek na terenie całej Polski. Dziś Kartę odebrały pierwsze osoby reprezentujące różne środowiska seniorów. W sumie zapisało się do niej już prawie 180 osób – mieszkańców gminy Polkowice. To nie tylko ważny element aktywizacji naszych seniorów, ale także wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców, honorujących Polkowicką Kartę Seniora – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Z włączenia się Gminy Polkowice do tego ogólnopolskiego programu pomocowego zadowoleni są polkowiccy seniorzy.

– Karta przyda się przy aplikowaniu do wypoczynku w sanatorium. Słyszałam, że też w naszym Aquaparku będą zniżki z tytułu posiadania tej karty, a ja bardzo często korzystam z Aquaparku. Zapoznam się dokładnie z regulaminem karty i będę się starała jak najwięcej z niej korzystać. Tak jak i moi znajomi ze stowarzyszenia. Już kiedy składali swoje dane do karty, to mówili, że to wspaniały pomysł – podkreśla Wiesława Pomian, prezes Stowarzyszenia „Złota Jesień” w Polkowicach.

W całym  kraju jest ponad 2600 punktów honorujących Kartę Seniora. To zarówno wielkie uzdrowiska w Nałęczowie czy Busku Zdroju, jak i gabinety fizjoterapii, zakłady kosmetyczne, fryzjerzy, sklepy czy nawet stacje benzynowe. Obecnie Kartę Seniora posiada w Polsce ok. 400 tys. osób. Polkowicka karta Seniora jest wśród  nich jedyną karta imienną, co podnosi jej prestiż.

 

Głogów: Trwa doświetlanie skrzyżowań i przejść dla pieszych [DOWIEDZ SIĘ KTÓRYCH]

Poprzedni artykuł

60-latka przyprowadzona przez wnuczka zmarła na korytarzu głogowskiej przychodni

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like