Fot. UM Głogów

W Głogowie trwają obecnie prace związane z doświetleniem skrzyżowań i przejść dla pieszych. W tym roku doświetlono już tereny przy ulicy Sikorskiego, 5 przejść przy ulicy Królowej Jadwigi, przy ul. Spadzistej oraz przy ul. Perseusza.

– Wspólnie z przedstawicielami Tauronu ustaliliśmy newralgiczne miejsca, gdzie znajdują się słupy oprawy oświetleniowe, które są własnością Tauronu. Obecnie Tauron wymienia w kilkudziesięciu miejscach w mieście oprawy na ledowe – informuje Piotr Poznański, zastępca prezydenta Głogowa.

Jak informuje Urząd Miejski w Głogowie, Tauron chce wymienić do końca roku 55 opraw, co się wiąże z doświetleniem ok. 15 przejść dla pieszych i skrzyżowań.

– Z początkiem tego roku wieczorami dokładnie przejeżdżaliśmy miasto, aby sprawdzić które miejsca są słabo doświetlone i tym samym najbardziej niebezpieczne. Dodatkowo mieliśmy listę zgłoszeń od mieszkańców – dodaje Piotr Poznański.

Fot. UM Głogów

Doświetlone zostaną przejścia dla pieszych m.in. na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Keplera i Ogrodowej, przy rondzie Wojska Polskiego i Kościuszki, skrzyżowanie Armii Krajowej i Wojska Polskiego, przejścia dla pieszych i skrzyżowanie w obrębie Starostwa Powiatowego, ul. Sikorskiego i Wojska Polskiego, przy ul. Spółdzielczej. GDDKiA doświetliła rondo Hutników. W planach jest jeszcze doświetlenie sześciu przejść dla pieszych wzdłuż ul. Piłsudskiego.

Do listopada przyszłego roku w planach jest wymiana prawie 650 opraw sodowych na ledowe. Koszt inwestycji wynosi 3,5 mln złotych.

UM Głogów - informacja prasowa

KGHM laureatem Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności

Poprzedni artykuł

Polkowice – Gmina Przyjazna Seniorom

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like