Fot. KPP w Polkowicach

32-letni policjant z Polkowic – Piotr Rajczakowski – po kilku latach od rejestracji dowiedział się, że może zostać niespokrewnionym dawcą szpiku kostnego dla innej osoby. To bohaterska postawa, która świadczy o wielkiej odwadze. Polkowiccy funkcjonariusze zachęcają do rejestracji w bazie Fundacji DKMS na wzór ich kolegi.

Podkomisarz Piotr Rajczakowski służy w Policji od 11 lat. Zawsze stawia dobro innych ponad swoje. 32-latek przez całą służbę w Policji kieruje się słowami roty ślubowania, a obecnie broni bezpieczeństwa i życia mieszkańców powiatu polkowickiego.

– Kilka dni temu nasz funkcjonariusz otrzymał niepowtarzalną okazję podarowania drugiego życia swojej genetycznej bliźniaczce. Policjant po otrzymaniu informacji o tym, że może zostać allogenicznym dawcą szpiku kostnego dla chorej kobiety z Polski, nie zastanawiał się ani chwili. Od razu potwierdził, że podtrzymuje chęć zostania dawcą. Jesteśmy dumni z naszego kolegi, który wykazał się wzorową postawą społeczną, pomagając innym! – mówi oficer prasowy KPP w Polkowicach, Przemysław Rybikowski.

Funkcjonariusz musiał najpierw przejść szereg badań, które sprawdziły jego aktualny stan zdrowia. Później trafił do kliniki, gdzie pobrano z jego krwi obwodowej komórki macierzyste.

Po pięciu latach od rejestracji zadzwonił telefon. Ilość mieszanych emocji i pytań w mojej głowie podczas pierwszej rozmowy to istny kosmos. Dowiedziałem się że mój bliźniak genetyczny potrzebuje pomocy, potrzebuje mojego szpiku. Nie ma większego prezentu dla drugiej osoby jak szansa na nowe życie. Dziękuję całemu DKMS za opiekę i organizację wszystkiego. Gdybym miał zrobić to drugi raz nie wahałbym się ani sekundy. Rejestracja nic nie kosztuje, kto jeszcze tego nie zrobił – Polecam! – powiedział Piotr Rajczakowski.

Policjant zapewnia, że cały zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, dlatego zachęca każdego do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku.

KPP w Polkowicach

Legnicka Szkoła Rodziców i Wychowawców

Poprzedni artykuł

Leśne zwierzęta patronami ulic w Lubinie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like