Obchody najważniejszego święta górniczego w KGHM w tym roku mają zupełnie inny charakter.

Ze względu na pandemię, uroczystości i inne tradycyjne wydarzenia zostały ograniczone do minimum. Sanitarne restrykcje nie przeszkodziły w składaniu życzeń i docenieniu trudu pracy górników z Zagłębia Miedziowego.

Troską wielu, w znacznie większym stopniu niż zwykle, stała się pewność pracy, zarobku, utrzymanie rodzin. Widzimy zamykane firmy, redukowane miejsca pracy. My w KGHM, dzięki dobrym decyzjom, determinacji i opiece Świętej Barbary takich zmartwień nie doświadczyliśmy. Mamy za co dziękować i mamy powód do świętowania. W 2020 roku pracujemy, sprzedajemy i idziemy do przodu. Życzę wszystkim górnikom i ich rodzinom dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności – mówi prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński i podkreśla, że w tym roku standardowe życzenia „dużo zdrowia” nabrały zupełnie nowego wymiaru.

Sanitarne obostrzenia spowodowane pandemią COVID – 19 sprawiły, że większość tradycyjnych wydarzeń barbórkowych została odwołana. W oddziałach górniczych zasłużeni pracownicy otrzymają odznaczenia, m.in. „Zasłużony dla KGHM”. Skromne uroczystości odbywają się przy zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa. Utrzymywany jest dystans a uczestnicy zobowiązani są do noszenia maseczek i rękawiczek ochronnych.

4 grudnia 2020 r. Barbórkę tradycyjnie rozpoczniemy Mszą św. w kościele p. w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie. Nabożeństwo w intencji górników rozpocznie się o godz. 9:00. Zapraszamy do obejrzenia transmisji na stronie Diecezji Legnickiej oraz lubińskiej parafii. Z kolei od godz. 10:00 delegacje z KGHM, związki zawodowe, samorządowcy i mieszkańcy mogą składać kwiaty przy pomniku Jana Wyżykowskiego w Lubinie. Poszczególne delegacje, przy zachowaniu dystansu i wymogów sanitarnych będą pojawiać się przy pomniku w wyznaczonych godzinach. Tak by do minimum ograniczyć kontakt.

Dla górników KGHM przygotowany został okolicznościowy film prezentujący ich osiągnięcia i wspomnienia związane z Barbórką. Będzie on do zobaczenia na stronach wewnętrznych firmy i w mediach.

Oszukana seniorka – typowe oszustwo „na wnuczkę” niestety wciąż skuteczne

Poprzedni artykuł

W gminie Polkowice pięć dróg do modernizacji – program „Bezpiecznie na szychtę”

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. […] przeszkodziły w składaniu życzeń i docenieniu trudu pracy górników z Zagłębia Miedziowego, o czym informowaliśmy w naszym portalu. Nie sposób zapomnieć o ubiegłorocznych obchodach górniczego święta, które relacjonowaliśmy […]

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like