Fot: UM Legnica

12 stycznia  podpisana została umowa  na budowę Domu Opieki nad Matką i Dzieckiem – ofiarami przemocy w Legnicy. Na realizację tej inwestycji władze samorządowe Legnicy otrzymały rządowe wsparcie w wysokości 1 miliona złotych.

– Umowę w obecności prezydenta Tadeusza Krzakowskiego podpisali jego zastępca Krzysztof Duszkiewicz i Lesław Chmielowski, prezes legnickiej firmy USBUD, która została wybrana na wykonawcę tej inwestycji. W wyniku negocjacji ustalono jej cenę w wysokości 7 mln 825 tys. zł.  Plac budowy zostanie przekazany wykonawcy w przyszłym tygodniu – informuje Urząd Miasta Legnica.

Dowiedzieliśmy się , ze zakres prac obejmuje budowę nowego obiektu, składającego się z dwóch brył: parterowej o kształcie trójkąta i trzykondygnacyjnej prostopadłościennej, połączonego z istniejącym budynkiem Schroniska dla Bezdomnych i Domu Samotnej Matki z Dzieckiem oraz zagospodarowanie terenu.

Jak podaje Urząd Miasta Legnica w obiekcie o powierzchni użytkowej ok. 970 m2, zaplanowano m.in.: stołówkę z zapleczem kuchennym, pomieszczenia administracyjne dla pracowników, sanitariaty, pomieszczenia gospodarcze i techniczne, 17 pokoi mieszkalnych przeznaczonych dla matek z dziećmi (jeden przystosowany dla osób niepełnosprawnych), dwie świetlice, pokój terapii, pokój psychologa, wózkownię i windę.

 

Głogów: Archeologiczne odkrycia na placu budowy Panattoni Park

Poprzedni artykuł

Głogów: Dwóch 16-latków odpowie za pobicie przed sądem

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like