Fot. MAH Głogów

Jeszcze w styczniu zakończy się pierwszy etap badań archeologicznych, jakie prowadzone są na terenie budowy parku logistycznego Panattoni na Biechowie. – To jest niezwykle ciekawe miejsce dla archeologów – twierdzi Zenon Hendel, kierownik Pracowni Archeologicznych Badań Terenowych w głogowskim muzeum.

Panattoni Park to ogromna inwestycja. Na Biechowie, w Miejskiej Strefie Inwestycyjnej, powstaną dwie hale. Od kilku tygodni w miejscu, gdzie wybudowana zostanie pierwsza z nich, badania prowadzą archeolodzy z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie. – To jest duże i ważne zadanie dla nas. Teren, na którym prowadzone są badania, jest niezwykle interesujący – twierdzi Zenon Hendel.

Świadczyć o tym mogą ciekawe odkrycia. – Znaleźliśmy między innymi grób ciałopalny z okresu lateńskiego: urnę, pogięty miecz, nóż, sprzączkę do pasa i dwie ostrogi – mówi Aleksander Dobrowolski, archeolog z głogowskiego muzeum.

Podczas badań odkryto również ślady z okresu neolitu, zawiązane z kulturami naddunajskimi. – Natrafiliśmy także na pozostałości pieców, prawdopodobnie służących do wypalania ceramiki – informuje Aleksander Dobrowolski.

Jak podkreślają muzealni archeolodzy, odkrycia dokonane na terenie inwestycji dają szansę na poszerzenie wiedzy na temat ludów okresów minionych.

MAH Głogów - mat. pras.

Wyższy odszkodowania za wypadki w rolnictwie

Poprzedni artykuł

Podpisali umowę na budowę Domu Opieki nad Matka i Dzieckiem – ofiarami przemocy w Legnicy

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like