Fot. W.Petera

W związku z trwającym zbiorem ziemniaków, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa przypomina o warunkach wprowadzania do obrotu bulw ziemniaka zgodnie z przepisami w zakresie zdrowia roślin.

 – Przepisy prawa nakładają na podmioty zajmujące się uprawą, magazynowaniem, pakowaniem, sortowaniem, wprowadzaniem lub przemieszczaniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ziemniaków innych niż sadzeniaki (konsumpcyjnych/towarowych) obowiązek wpisu do urzędowego rejestru podmiotów profesjonalnych, a bulwy oferowane do sprzedaży powinny być oznakowane na opakowaniu jednostkowym numerem rejestracyjnym producenta/dystrybutora – informuje PIORiN.

Wojewódzkie Inspektoraty  Ochrony Roślin i Nasiennictwa prowadzą  kontrole bulw ziemniaków, podczas których sprawdzana jest prawidłowość oznakowania bulw ziemniaków oraz ich zdrowotność (stan fitosanitarny). Stwierdzone nieprawidłowości dotyczą niewłaściwego oznakowania bulw ziemniaka oferowanych do sprzedaży (brak na opakowaniu numeru rejestracyjnego producenta/dystrybutora).

Dowiedzieliśmy się , że kontrole są ukierunkowane na: centra dystrybuujące ziemniaki, sklepy, miejsca zbiorowego żywienia, targowiska oraz giełdy rolno-spożywcze.

Trzej nurkowie nie wypłynęli z zalanej kopalni. Dziś wznowiono poszukiwania

Poprzedni artykuł

Wspólnie zmieniamy Legnicę – Legnicki Budżet Obywatelski 2022

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like