• Około godz. 14.40 Policję powiadomiono o zdarzeniu drogowym na ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Legnicy. Według zgłoszenia świadka kierowca samochodu osobowego gwałtownie wjechał w bariery energochłonne.

Policjanci drogówki natychmiast udali się na miejsce. Podczas rozmowy z kierowcą, policjanci wyczuli unoszący się zapach alkoholu. Po przebadaniu mężczyzny alkomatem okazało się, że w wydychanym powietrzu ma ponad 2 promile alkoholu. Mieszkańcowi Legnicy zatrzymano uprawnienia do kierowania oraz dowód rejestracyjny. Teraz sprawą 53-latka zajmie się sąd. Za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna

Na tle tego incydentu warto przypomnieć, że nie należy wsiadać za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu, a nawet na drugi dzień po „zakrapianej” kolacji czy imprezie. Złudne myślenie kierowców, że „dobrze się czuje”, może doprowadzić do tragedii na drodze. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem.

  • Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym, który podczas legitymowania zaczął się nerwowo zachowywać.

Mundurowi sprawdzili zatem kierującego w policyjnym systemie i okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Legnicy a samochód jakim się poruszał był niedopuszczony do ruchu. Poważniejszy problem pojawił się jednak po tych faktach. Kierujący przyznał bowiem, że zażywał środki odurzające co potwierdziło badanie narkotestem.

Po sprawdzeniu bagażu legniczanina funkcjonariusze wykryli tam przetwornice prądu i ładowarki do akumulatorów systemów solarnych. Jak się okazało przedmioty zostały skradzione kilka dni wcześniej z altany mieszczącej się na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Legnicy.

Mienie o wartości niemal 14 tys. zł zostało przekazane właścicielowi, a 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Odpowie nie tylko za kradzież z włamaniem, ale również za kierowanie pojazdem pomimo aktywnego zakazu oraz pod wpływem środków odurzających. Z niestosowanie się do decyzji sądu w tym zakresie grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Z kolei za dokonanie kradzieży z włamaniem wisi nad nim wyrok pozbawienia wolności do lat 10.

Poprzez: KMP Legnica

Koronawirus nie odpuszcza – przestrzegajmy obostrzeń

Previous article

Miedź Legnica nie zagra w ekstraklasie – w kluczowym meczu zespół zagrał bez fantazji i zacięcia

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like