Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, wójt Gminy Kotla i Parafia pw. św. Marcina z Tours w Kotli zapraszają na kolejny „Koncert muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej”.

W koncercie muzyki kameralnej wystąpią znani w Polsce i Europie z licznych koncertów, konkursów i festiwali muzyki kameralnej i historycznych praktyk wykonawczych – nauczyciele akademiccy na Akademii Muzycznej w Łodzi i Katowicach dr hab Magdalena Pilch – flet traverso i dr Hab. Marek Pilch – klawesyn. Głównym wykonawcom towarzyszyć będzie głogowski Chór Beati Cantores pod dyrekcją Barbary Walendzik. W programie koncertu usłyszymy utwory na klawesyn i flet: J.S. Bacha, J. Frobergera, J.M. Leclair, L. Couperiana, J-P. Rameau oraz wykonane przez chór: St. Moniuszki i M. Gomółki.

Od wielu lat organy w kościele pw. św. Marcina w Kotli są nieczynne i wymagają gruntownej renowacji. Koncert muzyki kameralnej będzie też okazją do podjęcia przez wyżej wymienionych organizatorów społecznej inicjatywy renowacji organów w kościele w Kotli i zebrania na ten cel środków finansowych.

Koncert muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej – niedziela – 6 października 2019 – 16:00 – kościół pw. św. Marcina z Tours – Kotla

Wsparcie dla społeczności Głogowa – KGHM przekazał darowiznę miastu

Poprzedni artykuł

Koszykarki CCC gotowe do sezonu – już za kilkadziesiąt godzin rusza sezon Energa Basket Ligi Kobiet

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: