Od 1 września w Galerii Satyrykon można oglądać wystawę pt. „Ostrze przez poduszkę” Izabeli Kowalskiej-Wieczorek.

Autorka jest znaną ilustratorką książek dla dzieci takich jak: „Byczek Fernando” czy „Strach się bać”. Ilustracje Kowalskiej-Wieczorek zachwycają ilością szczegółów oraz miękką kreską i pastelowymi kolorami, które pozwalają w bezpieczny sposób dotknąć najważniejszych problemów współczesności. Wystawa prezentuje bogaty dorobek autorki w dziedzinie ilustracji, grafiki oraz rysunku satyrycznego.

Izabela Kowalska-Wieczorek urodziła się w 1955 r. w Toruniu. W latach 1975-80 studiowała na wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w PWSSP (ASP) we Wrocławiu. W 1980 obroniła dyplom z projektowania graficznego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką warsztatową i wydawniczą (ilustracja i plakat). Od wielu lat ilustruje książki dla dzieci (ponad 40) i kalendarze wieloplanszowe (26 obecnie wznawianych), a od 2013 zajmuje się głównie rysunkiem satyrycznym. Wydawnictwa z którymi współpracowała w latach 1985-93, to między innymi: szczecińskie: GLOB i KOGA oraz warszawskie: Nasza Księgarnia, Granna, Książka i Wiedza, Krajowa Agencja Wydawnicza, SKOLD, Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza i Zrzeszenie Księgarstwa ZOWAG. Od 1993 współpracuje z warszawską Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. W jej dorobku jest około 200 wystaw krajowych i zagranicznych (indywidualnych i zbiorowych). Jest laureatką konkursów krajowych i międzynarodowych. Zdobyłam ponad 40 nagród i wyróżnień.

Wernisaż wystawy „Ostrze przez poduszkę” Izabeli Kowalskiej-Wieczorek – piątek – 18 września 2020 – godz. 18:00 – Galeria Satyrykon – Legnica – wernisaż będzie się odbywał w reżimie sanitarnym

Spotkania z Ludźmi Gór: Republika Środkowoafrykańska – państwo paradoksów

Previous article

Nie ma nudy z Centrum Kultury w Polkowicach!

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like