PolkowiceFakty i informacjeVideo

Opieka zdrowotna w komfortowych warunkach – nowa przychodnia w Grębocicach [VIDEO]

0

Mieszkańcy Grębocic od stycznia 2020 r. będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego ośrodka zdrowia.

Budowa nowoczesnego i funkcjonalnie zaprojektowanego sfinansowana została ze środków gminy Grębocice. Jest to ogromna przestrzeń mająca ponad 500 m.kw. powierzchni. Wójt Gminy Grębocice Roman Jabłoński podkreśla, że jest to dla niego ważna inwestycja, ale jeszcze bardziej ważna jest dla samych mieszkańców. Podobny pogląd wyraża starosta polkowicki Kamil Ciupak, zdaniem którego rozwój gminy Grębocice to ogniwo rozwoju całego powiatu. Zobacz nasze video.

Budynek robi wrażenie na osobach, które będą tam pracować. Doktor Małgorzata Kubik-Fercho akcentuje różnice pomiędzy warunkami w nowym obiekcie, a tym w jakich warunkach dotąd wykonywane były świadczenia medyczne dla pacjentów. Oczywiście na korzyść nowej przychodni. O tym, że dzięki nowemu ośrodkowi zdrowia, mieszkańcy będą mogli skorzystać z pomocy specjalistów, mówi prezes Miedziowego Centrum Zdrowia Piotr Milczanowski.

Jak już informowaliśmy w naszym portalu, inwestycja kosztowała ponad 4,5 mln zł. Nowy ośrodek zdrowia przy ul. Zielonej w Grębocicach swoim wyglądem i funkcjonalnością przegania wszystkie tego typu placówki w subregionie zagłębiowym. W nowej przychodni mają być dostępne świadczenia z zakresu: podstawowej opieki zdrowotnej, stomatologii, pediatrii, chirurgii, ginekologii, dermatologii i laryngologii. Ponadto mają być czynne gabinet zabiegowy, punkt pobrań materiałów do badań oraz gabinet rehabilitacji. W nowym budynku jest zaplanowany pokój dla matek z dziećmi, przeznaczony do karmienia i przewijania. Wyodrębnione zostaną poczekalnie dla osób dorosłych, dzieci zdrowych i chorych

Powstanie nowego ośrodka zdrowia w Grębocicach to doskonała informacja dla lokalnych mieszkańców, którzy lekarza będą mieli na miejscu i nie będą musieli podróżować – na przykład do Lubina czy Głogowa.

Dariusz Nowakowski

Udawał, że on to nie on – musi się liczyć z konsekwencjami

Poprzedni artykuł

Polkowiczanie świętowali rocznicę odzyskania niepodległości [FOTO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: