Do zatrzymania 51-letniego mężczyzny doszło rano na ulicy Górniczej w Lubinie. W trakcie kontroli drogowej kierowca oświadczył policjantom, że zgubił wszystkie dokumenty i nie posiada przy sobie prawa jazdy.

W trakcie interwencji kierowca próbował oszukać policjantów podając dane brata. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna miał dużo powodów, chcąc ukryć swoją tożsamość. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lubinie w celu odbycia kary zastępczej 49 dni aresztu za nieuiszczenie nałożonej na niego grzywny.

Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że kierowca fiata posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód, którym się poruszał nie jest zarejestrowany w Polsce i nie ma obowiązkowej polisy OC.

51-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Odpowie za niestosowanie się do zakazu sądowego oraz za umyślne wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości. Czeka go wysoka kara finansowa i nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Lubin

Przegrywali dosłownie wszyscy – pochmurny weekend w zagłębiowym sporcie

Poprzedni artykuł

Opieka zdrowotna w komfortowych warunkach – nowa przychodnia w Grębocicach [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: