W miniony wtorek 79-letnia mieszkanka Lubina padła ofiarą oszustów. Przestępcy podając się za pracowników wodociągów, wykorzystując ufność seniorki skradli przechowywane w domu pieniądze.

Do zdarzenia doszło we wtorek w południe na jednym z lubińskich osiedli. Do mieszkania starszej pani przyszedł mężczyzna w wieku ok. 45 lat i przedstawił się jako pracownik wodociągów. Pozorując wymianę wodomierza wszedł do mieszkania i wszedł do łazienki, gdzie „sprawdzał” dostępność wody. Później w pokoju „przeglądał” grzejniki. W tym czasie gospodyni domu była w kuchni. Po pewnym czasie do mieszkania przyszła ok. 40-letnia kobieta podająca się także za pracownicę wodociągów.

Początkowo „kontrola” nie wzbudzała wątpliwości, gdy jednak „fachowcy” opuścili mieszkanie, kobieta zorientowała się, że została okradziona. Złodzieje wynieśli gotówkę – z szafki ok. 7 tys. zł, a z portfela ok. 200 zł. 79-latka natychmiast poinformowała policję o zaistniałych okolicznościach. Po złodziejach niestety nie było już śladu.

W związku z powtarzaniem się tego typu przestępstwami, Policja przestrzega przed wpuszczaniem do mieszkania osób nieznajomych, nawet jeżeli powołują się na jakąś instytucję lub ważną sprawę. Złodzieje zazwyczaj wykorzystują łatwowierność starszych osób. Podają się „za handlowca” „pracowników gazowni”, „hydraulika” czy „za pracownika wodociągów”, jak to zdarzyło się w tym przypadku. Jeżeli już wpuszczamy do mieszkania nieznajomych, nigdy nie należy pozostawiać ich samych! Warto o takich sposobach kradzieży rozmawiać ze swoimi rodzicami czy dziadkami lub innymi bliskimi osobami w starszym wieku i uwrażliwiać na ten proceder.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, należy niezwłocznie powiadomić Policję, dzwoniąc pod numer 112. Dużą pomocą będzie zapamiętanie jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i zachowania osoby, względem której mamy podejrzenia.

Warto pamiętać, że jeśli w bloku trwają jakieś prace konserwacyjne, informacja na ich temat jest wywieszana wcześniej w widocznym miejscu przez administratora budynku. Należy też sprawdzić legitymacje służbowe osób podających się za pracowników i chcących wejść do naszego mieszkania. Można także lub zadzwonić do spółdzielni, która takie prace zleca, by zweryfikować wiarygodność takich osób.

Pociągiem retro z Głogowa na rekonstrukcję wielkiej ucieczki!

Poprzedni artykuł

Spółdzielcy w Lubinie pozostają bez bonifikaty

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like