Młody mieszkaniec Lubina wychodząc z bloku, przed klatką schodową znalazł kluczyki do samochodu. Na parkingu odnalazł pojazd, do którego pasowały i…

….wybrał się na przejażdżkę. Po drodze zabrał swoją dziewczynę. Do kradzieży doszło ok. godz. 14:00. Policjanci wydziału kryminalnego na podstawie monitoringu miejskiego już po dwóch godzinach od zgłoszenia, ustalili dane identyfikujące podejrzanego o to przestępstwo mężczyznę. Okazał się nim dobrze im znany 20-latek z Lubina. Tego samego dnia zatrzymali go, po czym trafił on do policyjnego aresztu.

W czasie przesłuchania przyznał się do kradzieży i wyjaśnił, że kluczyki do samochodu znalazł przed wejściem do bloku. Postanowił wykorzystać okazję. Odnalazł samochód, do którego pasowały kluczyki i wybrał się na przejażdżkę. Auto porzucił pod jednym ze sklepów na terenie gminy Lubin, bo jak twierdził, nie miał dalej pomysłu co z nim zrobić. Jak się później okazało, samochód należał do jego sąsiada.

Funkcjonariusze odzyskali skradziony pojazd, który trafił do właściciela. Natomiast 20-latek usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo zgodnie z Kodeksem Karnym przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Lubin

Jeden punkt z Sośnicą

Poprzedni artykuł

Historia opowiedziana widokówkami – sentymentalna podróż po Głogowie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: