Widokówki z PRL-u dotyczące naszego miasta zbierałem od wielu lat. Spora część mieszkańców fascynuje się Głogowem przedwojennym na widokówkach, bo jest ich bardzo dużo. Natomiast okres powojenny był traktowany trochę po macoszemu.

Tak mówi o swojej kolekcji widokówek Dariusz Czaja, który dodaje: Doszedłem do wniosku, aby na podstawie własnej kolekcji zrealizować projekt zakończony wydaniem albumu z widokówkami Głogowa z tego okresu. 10 grudnia br., w Miejskiej Bibliotece Publicznej, odbyło się spotkanie głogowskim regionalistą, który zaprezentował zbiór widokówek pochodzących jego z prywatnego zbioru, ukazujących Głogów w okresie PRL.

Zapowiadana przez nasz portal prezentacja połączona była z promocją najnowszego albumu pt. „Głogów na widokówce z okresu PRL” na łamach którego znalazła się kolekcja widokówek prelegenta. Publikację wydała Fundacja Lokalnych Inicjatyw Społecznych w Głogowie. Każdy z licznie przybyłych na spotkanie uczestników miał okazję do wspomnień związanych z Głogowem „tamtych lat”, który zachowany został na tych małych prostokątnych skrawkach papieru – podsumował Dariusz Czaja.

foto: Izabela Matuszewska / MBP Głogów

Okazja uczyniła złodziejem – później „nie wiedział co z tym zrobić”

Poprzedni artykuł

Rodzina jest fundamentem, którego trwałość gwarantuje poprawne relacje – także w pracy

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: