Mieszkańcy gminy Polkowice kolejny rok nie zapłacą podatku od nieruchomości.

Utrzymane bowiem zostało zwolnienie z podatku od nieruchomości w zakresie budynków mieszkalnych, m.in. mieszkań i domów jednorodzinnych, budynków pozostałych, takich jak garaże czy przydomowe budynki gospodarcze na użytek własny, na przykład, do przechowywania drewna czy urządzeń ogrodniczych – wymienia skarbnik gminy Katarzyna Gryś. Jak dodaje, mieszkańcy nie zapłacą też podatku za grunty pozostałe, czyli te, na których posadowione są wymienione wyżej zabudowania.

Gmina Polkowice jest jednym z nielicznych samorządów, które stosują tego typu ulgi podatkowe dla mieszkańców. Patrząc choćby na „miedziowych” sąsiadów, to podobnie jest w Lubinie, ale w Głogowie już nie. Uchwałę w sprawie stawek podatku od nieruchomości oraz zwolnień w tym zakresie rada miejska podjęła na ostatniej sesji. Tym samym oznacza to dotrzymanie obietnicy wyborczej w zakresie zwolnienia od podatku od nieruchomości mieszkańców gminy.

Choć panująca pandemia nie jest łaskawa dla finansów samorządów w Polsce, to decyzja o wprowadzeniu ulgi od podatku od nieruchomości jest konsekwencją naszego zobowiązania wyborczego – podkreśla burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki. Chcę, aby mieszkańcy odczuwali we własnych portfelach fakt, iż mieszkają w jednej z najbogatszych gmin w Polsce.

Z podatku od nieruchomości nie są zwolnione nieruchomości zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej.

Czy w Polsce zmienił się model picia alkoholu? Jaki wpływ na to ma pandemia?

Poprzedni artykuł

Pakowali towar i dawali dyla – sklepowi złodzieje trafią za kratki?

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like