Do tego niecodziennego zdarzenia doszło chwilę po północy. Policjanci ruchu drogowego patrolując ulice Lubina, zauważyli kierującego samochodem osobowym. Sposób jazdy osoby siedzącej za kierownicą wzbudził podejrzenia mundurowych, dlatego postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazując kierowcy zatrzymanie auta. Jednak ten zignorował wyraźne polecenia do zatrzymania się i gwałtownie przyśpieszył, rozpoczynając ucieczkę. Po przejechaniu około 100 metrów policjanci zatrzymali uciekiniera, który po unieruchomieniu pojazdu próbował jeszcze szybko wysiąść i zbiec z miejsca, lecz dzięki dynamicznej reakcji funkcjonariuszy, szybko znalazł się w ich rękach.

Jakież było zdziwienie policjantów, kiedy okazało się, że zatrzymanym jest 13-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Nieletni oświadczył funkcjonariuszom, że poczekał aż jego ojciec pójdzie spać, a następnie bez jego wiedzy zabrał kluczyki od samochodu i wybrał się na przejażdżkę. Nastolatek tłumaczył, że postanowił się przejechać, ponieważ nie chciało mu się spać i nudził się.

Policjanci ustalili, że 13-latek dzień wcześniej wrócił z ośrodka szkolno–wychowawczego, aby święta spędzić z rodziną. Po wykonanych czynnościach funkcjonariusze przekazali nieletniego uciekiniera pod opiekę ojcu. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Bezpieczniej na drogach

Poprzedni artykuł

Powiat i gmina wspólnie dla mieszkańców – jeszcze w starym roku droga odnowiona

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like