Latem tego roku swoją działalność reaktywowała Fundacja Sapere Aude, która od blisko 9 lat działa na terenie Dolnego Śląska oraz Warszawy.

Na początku października odbyło się spotkanie zorganizowane przez członków fundacji z udziałem Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. Po spotkaniu odbył się briefing prasowy, podczas którego Mariusz Tomczak – przedstawiciel Fundacji – zapowiedział przygotowanie przez nowo utworzony zespół Think Tank, dwóch obszernych raportów.

Nie chcemy stać z boku bieżących wydarzeń, chcemy w nich uczestniczyć. Żeby to zrobić, musimy dać coś od siebie. Podchodzimy do tego tematu bardzo poważnie i merytorycznie, tworząc raporty i analizy – mówił Mariusz Tomczak.

Na stronie internetowej fundacji możemy przeczytać: Na poziomie idei pragniemy inicjować debatę publiczną związaną z życiem politycznym, społecznym i kulturalnym. Uważamy, że integracja wielu środowisk, a w konsekwencji szukanie porozumienia i praca nad kompromisem są niezbędne dla społecznego rozwoju. Ważnym elementem naszej działalności jest wola upowszechniania postaw republikańskich i krzewienia ducha patriotycznego. Zależy nam także na aktywizacji młodych ludzi poprzez edukacje z zakresu wolnorynkowej przedsiębiorczości i problematyki gospodarczej kraju.”

Zgodnie z obietnicą, Fundacja opublikowała w zeszłym tygodniu dwa raporty:

Współpraca z uczelnią wyższą jako oś napędowa rozwoju smart city – przykład Uniwersytetu Wrocławskiego i miasta Wrocław.

Transport Dolnego Śląska.

Stworzone raporty przedstawiają wiele ciekawych wniosków dotyczących m.in. potencjału jakim dysponuje miasto Wrocław, aby uzyskać pełnoprawny status Smart City. Zachęcamy do zapoznania się z całością publikacji, która dostępna jest na stronie internetowej fundacji: www.sapere-aude.org.pl

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.sapere-aude.org.pl oraz na portale społecznościowe Fundacji:

artykuł sponsorowany

Kulturalne niespodzianki: „Sylwestrowa Domówka” i „Wielcy Nieobecni”

Poprzedni artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like