Zielone tablice rejestracyjne zamontowano na dwóch autobusach polkowickiego taboru. To forma promocji pojazdów, które nie zanieczyszczają środowiska spalinami – mówi pełnomocnik burmistrza Polkowic ds. górnictwa i komunikacji Jan Wojtowicz.

Właściciele samochodów elektrycznych i wodorowych od 1 stycznia 2020 mogą występować do wydziałów komunikacji o nowe tablice rejestracyjne dla swoich pojazdów. Są one koloru zielonego z czarnymi cyframi. Nowa kolorystyka dotyczy również naklejek legalizacyjnych. Czerwone dla samochodów z napędem elektrycznym i żółte dla samochodów z silnikiem na wodór.

W tej chwili na piętnaście autobusów, którymi dysponujemy, dwa mają napęd elektryczny. To właśnie one będą jeździć na zielonych tablicach – mówi dyrektor Zakładu Komunikacji Miejskiej w Polkowicach Tomasz Borkowski.

Tabor polkowickiej komunikacji miejskiej w przyszłym roku wzbogaci się o kolejne elektryki. Niedawno ruszył przetarg na dziewięć autobusów z napędem elektrycznym – mówi Jan Wojtowicz. To kolejny krok w zakresie rozwoju elektromobilności w naszym mieście – dodaje.

Nietrzeźwy kierowca i przekręt na liczniku – kara nieunikniona

Poprzedni artykuł

Byłaś lub byłeś w północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni… – informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. Wszystko fajnie tylko, że w naszych warunkach samochody elektryczne nie są w żaden sposób ekologiczne. Ponad 90% elektryczności wytwarzamy spalając węgiel to co to za ekologia?

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: