Urząd Miasta Głogów
Urząd Miasta Głogów

Radni Głogowa zajmą się na najbliższej sesji Statutem Młodzieżowej Rady Miasta. Taka decyzja jest skutkiem m.in. zmian w Ustawie o Samorządzie Gminnym i koniecznością wdrożenia ich przez samorządy. 27 lipca w ratuszu odbędzie się posiedzenie dotyczące uchwały powołującej Młodzieżową Radę Miasta.

– Straciliśmy półtora roku przez pandemię. Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Głogowa zaplanowaliśmy na kwiecień 2020 roku, ale już w połowie marca okazało się, że przez COVID szkoły zostają zamknięte. Dziś stajemy przed szansą, by młodzież mogła działać w ramach swojej Rady – komentuje prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

W projekcie statutu możemy znaleźć informacje, że radnymi mogą zostać uczniowie głogowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym zespołów szkół, wybrani przez samorządy uczniowskie swoich placówek w demokratycznych wyborach. Warunkiem koniecznym jest, żeby kandydaci w dniu wyborów ukończyli co najmniej 13 i nie ukończyli 18 lat.

– Jeśli radni przyjmą uchwałę i ukaże się ona w Dzienniku Urzędowym w sierpniu, a pandemia nie przeszkodzi, to jest duża szansa, że wybory odbędą się w pierwszych tygodniach nowego roku szkolnego. Bardzo mi na tym zależy, bo wiem, że młodzież nie może się już doczekać – dodaje prezydent Głogowa.

Sara Hass
Fot: Urząd Miasta Głogów

Czyste Powietrze – nowy kanał dystrybucji wniosków o dofinansowanie

Poprzedni artykuł

Zagłębie Lubin: Dariusz Żuraw nowym trenerem

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like