• Wczoraj na ulicy Romana Dmowskiego w Legnicy policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podjęli interwencję wobec 42-latka.

Podczas kontroli osobistej policjanci ujawnili przy mężczyźnie kilka działek marihuany. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu mieszkańca Legnicy w policyjnych systemach wyszło na jaw, że jest poszukiwany do odbycia kary łącznej 3 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto w trakcie interwencji mężczyzna był bardzo pobudzony, nie stosował się do wydawanych poleceń i szarpał policjanta za mundur.

Mężczyzna został obezwładniony i doprowadzony do policyjnego aresztu. Po wykonaniu czynności procesowych 42-latek zostanie przez policjantów przewieziony do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe 3 lata. Dodatkowo za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ustalili i zatrzymali nieletnich, którzy odpowiedzą za zniszczenie mienia.

Zanim doszło do zatrzymania funkcjonariusze na podstawie własnych ustaleń i dokładnej analizy materiałów wytypowali osoby podejrzane o zniszczenie mienia na terenie Legnicy. Sprawcy w okresie wakacyjnym popisali markerami oraz pomalowali farbami w sprayu klatki schodowe oraz elementy wyposażenia placów zabaw dla dzieci m.in. na ulicy Oświęcimskiej i Kwiatowej. Straty jakie spowodowali to kwota blisko 3 tys. zł. Sprawcy, jako osoby nieletnie, za popełnione czyny o które są podejrzane, będą odpowiadać przed sądem rodzinnym.

Poprzez: KMP Legnica

Rekordowa liczba drzew – trwa zielona rewolucja

Poprzedni artykuł

Chcesz prowadzić firmę lub już jesteś przedsiębiorcą – zaproszenie na webinarium

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like