Fot. UG Polkowice

– Laboratorium Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej  w Polkowicach nadal funkcjonuje w strukturach Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, funkcjonować będzie i nikt z załogi nie stracił pracy –  wyjaśnia Jacek Kaszuba, prezes polkowickiego PGM-u, zadając tym samym kłam fałszywym informacjom, które za sprawą niektórych opozycyjnych radnych trafiły pod obrady ostatniej sesji rady miejskiej, a następnie pojawiły się w mediach.

Burza dotycząca laboratorium  miała miejsce podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Polkowicach, na której głos zabrała przedstawicielka związków zawodowych działających w PGM-ie i mówiła o rzekomej likwidacji laboratorium przez ich pracodawcę.

Temat szybko podchwycili niektórzy radni wszczynając burzliwą dyskusję pod nieobecność przedstawicieli władz spółki, którzy jako jedyni mogli odeprzeć zarzuty. I tylko zastępca burmistrza Wojciech Marciniak, zwrócił uwagę, że warto byłoby posłuchać również opinii drugiej strony.

 

Od lipca bieżącego roku nastąpiły zmiany organizacyjne w laboratorium, które zostało włączone w skład Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Stanowiska laboratoryjne zostały i pracownicy nadal wykonują swoje obowiązki.

– Laboranci PGM-u nadal będą badać naszą, polkowicką wodę. Nikt z załogi nie stracił miejsca pracy Ktoś tu albo nie miał odpowiedniej wiedzy, albo z jakiegoś powodu minął się z prawdą. A prawda jest taka, że zreorganizowaliśmy strukturę spółki, w efekcie czego z dniem 1 lipca, laboratorium jako dział przestało funkcjonować, natomiast stanowiska laboratoryjne nadal pozostają, a pracownicy wykonują pracę tak, jak przed tą datą – zapewnia Jacek Kaszuba, szef PGM-u.

Oznacza to, że woda z polkowickich sieci nadal będzie na bieżąco poddawana testom przez tych samych pracowników. Mieszkańcy nie powinni mieć obaw o jej jakość.

– Cały czas prowadzimy badania laboratoryjne. Cały czas czuwamy nad jakością naszej polkowickiej wody oraz nad jakością ścieków oczyszczonych – mówi Anna Karlak-Prałat, laborantka w pracowni mikrobiologii i ASA w laboratorium PGM.

– Woda na bieżąco jest monitorowana w laboratorium, jak i codziennie jest badana po kilka razy przez pracowników wodociągów i kanalizacji. Także naprawdę jest bezpieczną –  dodaje  Katarzyna Stępczak, specjalista ds. technologii.

Jak podkreśla prezes Kaszuba  bezpieczeństwo mieszkańców i stały monitoring wody jest dla nas priorytetem. Dlatego mieszkańcy Polkowic  mogą spać spokojnie nie martwiąc się o jakość lokalnej wody.

 

 

Sousa powołał kadrę na październikowe zgrupownie. Zaskakujące powołanie dla byłego piłkarza Śląska

Poprzedni artykuł

Polkowice: Jeździł skradzionym rowerem z narkotykami w kieszeni

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like