KGHM Polska Miedź S.A świętując 60-lecie, zaprasza na mobilną wystawę o przeszłości i przyszłości wydobycia i przeróbki miedzi.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa w czerwcu w Polskę wyruszy specjalnie przygotowany tir z multimedialną ekspozycją, którego trasę będzie można śledzić na kanałach społecznościowych KGHM oraz w lokalnych i ogólnopolskich mediach.

– Miedź to surowiec przyszłości, który pojawia się praktycznie w każdym aspekcie naszego życia. Nie możemy zaprosić wszystkich Polaków do naszych kopalni i hut, by pokazać proces wydobycia i przetwarzania miedzi, ale dzięki cyfrowej rzeczywistości multimedialne ekrany pozwolą przenieść się do naszego podziemnego miasta – mówi Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

– Miedziowy tir, którego przygotowanie trwało kilka miesięcy, wyruszy w podróż po Polsce w czerwcu i do końca września pojawi się nie tylko w większych miastach, ale i w mniejszych, również wczasowych miejscowościach. Dodatkowymi atrakcjami wystawy będą gry i zabawy edukacyjne oraz konkursy z nagrodami. Będzie można również zobaczyć imitacje sztabek złota i srebra oraz prawdziwy granulat miedzi – informuje PAP.

Hodowco – Przestrzegaj zasad bioasekuracji

Poprzedni artykuł

Nowe prawo energetyczne – Korzystne rozwiązania dla odbiorców energii

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like